Aktualizované Krimi

Silný vietor narobil v Bratislave a okolí poriadnu "paseku": Strhol aj strechu na budove školy!

V dôsledku silného vetra mali hasiči do utorkového rána celkovo 26 výjazdov.

Ilustračný obrázok k článku Silný vietor narobil v Bratislave a okolí poriadnu "paseku": Strhol aj strechu na budove školy!
3
Galéria
Zdroj: HaZZ

Najviac výjazdov absolvovali hasiči urobili v Bratislavskom kraji, kde zasahovali pri 20 udalostiach. TASR o tom informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). Takmer pre celé územie SR naďalej platí výstraha prvého stupňa pred silným vetrom.

Popadané stromy

Pri bratislavských výjazdoch išlo najmä o odstraňovanie popadaných stromov z cestných komunikácií, elektrických vedení a zo zaparkovaných vozidiel. V niekoľkých prípadoch zasahovali pri strhnutých strechách z budov.

HaZZ podľa Križanovej očakáva nárast počtu výjazdov. Hasiči radia neparkovať vozidlá na rizikových miestach, čiže pod stromami, elektrickými stĺpmi, stožiarmi či bilbordmi.

Odporúčajú tiež pred príchodom vetra vykonať doma preventívne opatrenia, zdržiavať sa v bezpečných objektoch, obmedziť šoférovanie, prechádzky v lese, vyhýbať sa skrýšam pod stromami či nestabilným prístreškom a budovám, voliť pomalú jazdu vo vozidle. Tiež je potrebné vyhýbať sa kontaktu so spadnutými elektrickými stĺpmi a drôtmi.

Strhnutá strecha

V niekoľkých prípadoch zasahovali pri strhnutých strechách z budov, čo bol príklad napríklad v Chorvátskom Grobe, kde silný vietor strhol strechu školy. Uvádza to portál imeteo.

„Časť uvoľnenej krytiny skončila na školskom dvore pri jedálni, druhú časť odnieslo desiatky metrov až na ihrisko Lúčny koník. Zvyšná časť krytiny je uvoľnená, zakliesnila sa o požiarny rebrík a hrozí jej pád,“ upozornila aj miestna samospráva.

Škola a škôlka Javorová alej budú preto z bezpečnostných dôvodov najbližšie dni úplne zatvorené. Obec žiada obyvateľov, aby si pri prechode a prejazde okolo školy dávali pozor a nevstupovali do jej areálu a na ihrisko.

Incident sa stal na križovatke ulíc Einsteinova a Dolnozemská, kde došlo z dôvodu silného nárazového vetra k pádu stromu na vozidlo zn. Toyota. Jeho vodička utrpela pri tejto nehode ľahké zranenia.

Vietor teda v nasledujúcich hodinách zoslabne, ale veterno bude naďalej, a to až do štvrtka (15. apríla).

Správu budeme aktualizovať

Stalo sa v Bratislave

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM