Jakub Forgács Správy

Silná búrka poškodila aj bratislavský hrad: Neuveríte, koľkokrát do neho udrel blesk!

Prudký dážď, ktorý vyčíňal v Bratislave, zanechal spúšť nielen na autách a príbytkoch obyvateľov, ale aj na majetku mesta. Škody hlásil Bratislavský hrad, do ktorého udrel blesk až niekoľkokrát, ale aj Úrad vlády SR.

Ilustračný obrázok k článku Silná búrka poškodila aj bratislavský hrad: Neuveríte, koľkokrát do neho udrel blesk!
Zdroj: Webnoviny.sk

Ako uviedla hovorkyňa Komunálnej poisťovne Daniela Šulcová, technici vykonávajúci obhliadku poškodených objektov už zaznamenali na Bratislavskom hrade predovšetkým technické poškodenia. Jedná sa napríklad o poškodenia bezpečnostných okruhov, ovládacieho panela ústredne či čítačky kariet. Poruchy vznikli v dôsledku búrkovej činnosti a siedmych úderov blesku do historickej stavby.

Podľa evidencie poisťovne je nahlásená aj škoda z Úradu vlády SR, kde voda z kanalizácie zatopila pivnice a sklady v dvoch budovách úradu. „V súčasnosti prebieha diagnostika škôd a ich konečný rozsah, ako aj finančnú ujmu, budeme vedieť vyčísliť v priebehu nasledujúcich dní,“ dodala Šulcová.

Ako sme vás už informovali, nedeľňajšie búrky zamestnali aj hasičov. V Bratislave ich zasahovalo takmer 80. Následky sa odstraňovali aj v pondelok, kedy boli hasiči v hlavnom meste vyslaní k 72 udalostiam. Odčerpávali vodu na Donnerovej, Dunajskej, Lehotského, Sasinkovej, Bajkalskej a Kováčskej ulici.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM