Tlačové správy

S deťmi na jeseň do prírody

Najkrajšie je v lese na jeseň. Nie je veľmi teplo, otravné komáre už spia po úspešnej sezóne a všetko hrá krásnymi farbami. Hubári hľadajú huby a my chodíme s deťmi hľadať kešky.

Ilustračný obrázok k článku S deťmi na jeseň do prírody
Zdroj: Maveka, s.r.o.

Poklad je motivácia

Deti milujú darčeky a aj prechádzky. Len niekedy si vyberú cieľ presne opačným smerom ako potrebujeme, však? Keď povieme, že ideme hľadať poklad, v ktorom bude aj nejaká hračka, naše potomstvo začne veľmi rýchlo spolupracovať. Na výletoch hľadáme kešky, ktoré sú trochu väčšie – označené ako small, alebo regular. Do takých sa zmestia rôzne hračky napríklad z kinder vajíčok. Pravidlom je, že ak sa mi v keške niečo páči a chcem si to zobrať, musím do krabičky aj niečo vložiť pre deti, ktoré prídu po mne. Hľadaj, nájdi, zapíš sa a vráť všetko naspäť na miesto.

Keška (geocache), je krabička ukrytá na presnom mieste – GPS súradniciach. Táto jednoduchá definícia však platí len pre tradičné kešky – v aplikácii majú zelenú farbu. Pre nájdenie ďalších typov už nestačí len zájsť na určené miesto, treba sa im venovať viac. Pri mysterkách musíte zapojiť hlavu, pri multinkách nohy a dôvtip, pri terénnych keškách obratnosť a intuíciu.

Chceme jednoducho začať

Stiahnite si aplikáciu Geocaching, základný prístup je zadarmo.

Android aplikacia
iPhone aplikacia

Zobrazí sa vám mapa s keškami, vyberte si miesto kam chcete ísť na výlet, nájdite na mape zelenú ikonku a dajte si k nej navigovať. Aplikácia vám bude stále ukazovať smer a vzdialenosť od ukrytej kešky. Keď nájdete krabičku, zapíšte sa do zošítka, vymeňte si hračky a kešku vráťte na pôvodné miesto.

Zdroj: Maveka, s.r.o.

Čo všetko nájdem v keške?

Okrem hračiek, môžete nájsť aj iné predmenty: drevené kolieska – SWG, ktoré geocacheri radi zbierajú, alebo predmety, ktoré chcú cestovať z kešky do kešky. Sú to mince alebo hliníkové prívesky s tajnými kódmi tzv. geocoiny a travel bugy. My ich voláme trekovateľné predmety. Vypustiť do kešky cestovateľa je jednoduché. Vyberte si hocijakú vec – plyšáka, topánku, kľúčenku, hasiaci prístroj (áno aj taký sme stretli), pripnite k nemu prívesok s trackovacím číslom (kúpiť si ich môžete napríklad u nás tu, dajte mu misiu a vložte ho do kešky. Tam ho niekto nájde a posunie ho zas ďalej. Viac o trackovacích predmetoch.

Radi vám pomôžeme

V Bratislave máme pre vás geocachingový obchod a kaviareň: Keška – geocaching shop&café Link na kaviaren https://cafe.geo.guru/ link na eshop: https://www.shop.geo.guru/ .

Môžete nás kedykoľvek navštíviť a radi vám poradíme.

Priamo v Keške dostanete kúpiť všetko potrebné pre geocacherov – krabičky, logbooky, tričká, treckovacie predmety a pod. Popritom si dajte výbornú kávu, pre deti máme detský kútik a s obsluhou podebatujte o keškách.

Ak dávate prednosť online svetu, na stránke internetového obchodu máme celú kapitolu venovanú pravidlám geocachingu – Lexikón. Objednávky rozposielame do celej Európy.

Ďalšie tipy

Ak máte radi ešte väčšie dobrodružstvo alebo väčšie deti, vyberte sa na koniec Kopčianskej. Čaká tam na vás online adventúra Hartmut Tautz Memorial. Krásnu kešku nájdete prejdením interaktívnej hry na platforme WhereIGo. Stretnete v nej množstvo postáv z nie tak dávnej minulosti čias železnej opony. Viac informácii nájdete v tomto článku.

Navštívte Múzeum geocachingu v Kremnici – je to outdoorová expozícia s množstvom infomácii a ukážkami kešiek. Niekoľko je ich aj priamo v múzeu schovaných. Viac sa dozviete na tejto stránke.

Pátrajte s Pátračom Tinom – brožúrky Pátrača Tina sú zamerané na spoznávanie Bratislavy. S deťmi si spravíte výlet, získate potrebné indície, vylúštite heslo, deti nakreslia obrázok a získajú pekný darček. Tematických brožúrok je v tejto chvíli 9 a viete si ich zakúpiť aj v našej kaviarni. Viac sa dozviete na tejto stránke.

Ultra ľahký manuál pre začiatočníkov v .pdf

Geocaching: Ideálna jesenná zábava
9
Galéria
Zdroj: Maveka, s.r.o.

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: Maveka, s.r.o.
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM