Rôzne Správy Samospráva

Ružinovské jazero Rohlík je konečne krajšie. Pribudli lavičky, chodník i nové stromy

Ružinovu sa po dlhých rokoch podarilo zrevitalizovať jazero Rohlík. Pohľad na vynovené okolie vodnej plochy poteší nejedného Ružinovčana.

Ilustračný obrázok k článku Ružinovské jazero Rohlík je konečne krajšie. Pribudli lavičky, chodník i nové stromy
3
Galéria
Zdroj: Bratislava - Ružinov

Nové lavičky, smetné koše, stromy, rastliny pri vode, mlátový chodník a upravená pláž jedného zo svahov. Takéto zmeny má za sebou Ružinovské jazero známe aj pod menom Rohlík. Bratislava24.sk informovala hovorkyňa Ružinova Marianna Šebová.

Ružinov chcel zrevitalizovať jazero Rohlík už v roku 2013, nedostal k tomu ale súhlas vtedajšieho vedenia Univerzitnej nemocnice Bratislava z dôvodu nevysporiadaných vlastníckych vzťahov. Vlastníkom pozemkov pri jazere je štát a v správe ich má nemocnica.

„Teší ma, že sa nám podarilo so súčasným vedením Univerzitnej nemocnice Bratislava, ktorá je správcom pozemku okolo jazera, nájsť spoločnú reč. Vďaka našim rokovaniam, ktoré sme viedli s podporou župy, sme tak mohli okolie jazera upraviť. Naším cieľom bolo skrášlenie Rohlíka, ale aj zachovanie jeho divokej krásy. Chceme z neho vytvoriť oddychovú zónu pre obyvateľov, ale zároveň aj pre rybárov, ktorí sa o vodnú plochu jazera roky starajú a neodmysliteľne k nemu patria,“ objasnil starosta Ružinova Dušan Pekár.

Chodník, upravená pláž, lavičky i koše

V rámci revitalizácie ružinovská samospráva, prostredníctvom Ružinovského podniku verejno-prospešných služieb, a. s., vytvorila pri jazere mlátový chodník, upravila svah pláže na východnej strane jazera a zatrávnila ho, pokosila ruderálny porast na svahu a ošetrila porast lužných drevín.

Zároveň pri jazere pribudlo 5 lavičiek, 3 smetné koše, 4 vŕby, 3 jasene a vodné rastliny v plážovej časti. Na revitalizáciu putovalo približne 30 000 eur z rozpočtu mestskej časti. O nové lavičky a koše sa bude starať ružinovská samospráva a o zeleň nemocnica

Zrevitalizované jazero Rohlík
3
Galéria
Zdroj: Bratislava - Ružinov
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM