Samospráva

Ružinov spustil prvú zónu rezidentského parkovania

Na sídlisku 500 bytov už platí prednostné parkovanie pre miestnych obyvateľov. Na dodržiavanie pravidiel bude dohliadať aj mestská polícia.

Ilustračný obrázok k článku Ružinov spustil prvú zónu rezidentského parkovania
11
Galéria
Zdroj: Bratislava - Ružinov

Mestská časť Ružinov na svojom najstaršom sídlisku 500 bytov na Nivách rozbehla pilotný projekt prvej zóny rezidentského parkovania pre miestnych obyvateľov.

Parkovanie s kartou

„Od pondelka od 13. hodiny popoludní do piatka do 11. hodiny tu môžu zaparkovať len tí obyvatelia, ktorí majú parkovaciu kartu rezidenta. To sú tie nálepky, ktoré majú na predných sklách svojich áut,“ uviedla riaditeľka komunikačného oddelenia ružinovského miestneho úradu Tatiana Tóthová. Mestská časť ich zatiaľ vydala viac ako 670.

Pôjde o ulice Budovateľská, Súťažná, Revúcka, Pavlovova, Kulíškova (od Svätoplukovej po Budovateľskú ulicu), Velehradská (od Svätoplukovej po Budovateľskú ulicu), Azovská, Koceľova (v úseku od Bazovej po Svätoplukovu ulicu), Bazová (v úseku od Svätoplukovej po Karadžičovu ulicu)

Nerezidenti budú môcť parkovať len na záchytnom parkovisku v areáli bývalých technických služieb na Bazovej ulici, resp. bude pre nich vyhradených niekoľko parkovacích miest na Velehradskej ulici, avšak maximálne tri hodiny denne.

Za kartu sa neplatí

„Zóna 500 bytov je veľmi citlivá, najmä pokiaľ ide o parkovanie. V okolí je množstvo biznis centier. Ľudia sú ale zvyknutí prísť do práce, ale nevyužívať parkovacie miesta, ktoré poskytuje práve tento komplex, ale zostať stáť v niektorej zo susediacich ulíc,“ poznamenala Tóthová. Rozhodnutie o pilotnom projekte bolo vydané, aby sa vyšlo v ústrety rezidentom, a to aj v dôsledku dopravných obmedzení aj v súvislosti so značnou výstavbou v okolí.

Za parkovaciu kartu sa neplatí a nárok na ňu má fyzická osoba s trvalým pobytom v tejto zóne a so vzťahom k vozidlu, ako aj právnická osoba, ktorá má sídlo, respektíve prevádzky v zóne a rovnako so vzťahom k vozidlu.

Nárok na jej vydanie nemá držiteľ vyhradeného parkovania, vydávanie povolení pre osoby ťažko zdravotne postihnuté sa nemení. Nálepku regulovaného parkovania dostane aj ten, ktorý parkuje vo vlastnej garáži.

Parkovacia karta bude platiť do roku 2021, keď má začať platiť celomestská parkovacia politika, alebo kým sa nezmenia okolnosti vydania, napríklad pri zmene trvalého pobytu či predaji auta. Bližšie informácie sú webovej stránke Ružinova, kde miestny úrad odpovedá aj na najčastejšie kladené otázky.

Chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM