Správy Samospráva

Ružinov pracuje na prvej zóne rezidentského parkovania na Nivách

Povolenie na parkovanie by tak mal dostať každý, kto má v lokalite trvalý pobyt a má auto.

Ilustračný obrázok k článku Ružinov pracuje na prvej zóne rezidentského parkovania na Nivách
10
Galéria

Ružinov pracuje na prvej zóne rezidentského parkovania, teda s prednostným parkovaním pre miestnych obyvateľov. Týka sa najstaršieho ružinovského sídliska 500 bytov na Nivách, a to v dôsledku aktuálnych dopravných obmedzení. Pôjde však len o provizórnu zónu so zjednodušeným rezidentským parkovaním, ktorá nebude zatiaľ riešiť parkovanie pre návštevníkov.

Len pre Ružinovčanov

„Donútili nás k tomu dopravné obmedzenia a silné a oprávnené požiadavky obyvateľov sídliska. Tým, že zaniklo skoro 200 parkovacích miest na Páričkovej ulici, tak je obrovský problém s parkovaním, a chceme vyjsť obyvateľom v ústrety,“ uviedol ružinovský starosta Martin Chren.

Upozorňuje však na to, že pôjde o zjednodušené rezidentské parkovanie. Povolenie na parkovanie by tak mal dostať každý, kto má v lokalite trvalý pobyt a má auto. Riešiť sa ale nebude parkovanie pre návštevníkov, čo bude skôr na debatu až v rámci celomestskej parkovacej politiky.

„Nazvime to provizórna rezidentská zóna, pretože ju riešime naozaj zjednodušene,“ poznamenal Chren. Na otázku TASR, či má zmysel pustiť sa do provizórneho riešenia, odpovedal starosta kladne. „Samozrejme, že má. A to preto, lebo problémy s parkovaním pre dopravné uzávery, ktorými trpia obyvatelia sídliska 500 bytov, sú obrovské,“ doplnil.

Modré čiary

Územie je ohraničené Páričkovou, Bazovou, Budovateľskou a Svätoplukovou ulicou. Ale časť je aj na Azovskej a Niťovej ulici, starosta verí, že sa to podarí potiahnuť až k Dulovmu námestiu. Šéf ružinovskej samosprávy odhaduje, že zónu sa podarí spustiť do dvoch mesiacov.

„Spracovanie projektu dopravného značenia trvá niekoľko týždňov. Dokážeme byť akční, ale zohnať dobrého dopravného inžiniera, ktorý naprojektuje modré čiary, ktoré musíme kresliť tak, aby ich schválil aj Krajský dopravný inšpektorát, nie je úplne jednoduché,“ podotkol starosta.

Mestská časť na svojej webovej stránke zároveň informuje o možnosti parkovania pre minimálne 80 áut na parkovisku na Bazovej ulici, v bývalom areáli mestskej organizácie Odvoz a likvidácia odpadu (OLO).

Táto možnosť je však len pre obyvateľov vybraných ulíc, podmienkou je parkovací preukaz. Na jeho vybavenie je potrebný občiansky a technický preukaz, žiadateľ pritom nesmie byť držiteľom vyhradeného parkovania v mestskej časti.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Parkovanie v Petržalke
18
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie