Rôzne

V Bratislave pre chrípku zatvorili prvú školu

Regionálny hygienik rozhodol, že až do pondelka nebude fungovať prvý stupeň základnej školy na Podjavorinskej ulici 1.

Ilustračný obrázok k článku V Bratislave pre chrípku zatvorili prvú školu
Zdroj: TASR

Pre vysoký výskyt respiračných ochorení sa neučí na Základnej škole s materskou školou Milana Hodžu, konkrétne na jej prvom stupni na elokovanon pracovisku na ulici Podjavorinskej 1.

Až do pondelka

Rozhodnutie o zákaze vyučovania vydané regionálnym hygienikom platí od štvrtka do pondelka (27.1.) vrátane.

„Toto nariadenie bolo prijaté z dôvodu zamedzenia ďalšieho šírenia nákazy nielen medzi deťmi, ale aj pedagogickým a nepedagogickým personálom,“ uviedla hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) Katarína Nosálová.

Chrípka je vysoko nákazlivé a rýchlo sa šíriace infekčné ochorenie dýchacích ciest. Medzi rizikové skupiny podľa RÚVZ patria staršie osoby, ľudia s chronickými ochoreniami, osoby s oslabenou imunitou, tehotné ženy a malé deti.

Prenos nákazy

Nákaza sa prenáša kvapôčkovou infekciou. V niektorých prípadoch môže mať vážny priebeh s komplikáciami. Vírus chrípky naruší a oslabí sliznicu dýchacích ciest, čo uľahčuje jej bakteriálnu infekciu.

Súčasne s vírusovou infekciou alebo v nadväznosti na ňu vznikajú aj bakteriálne zápaly ucha, prínosových a čelových dutín, nosa, priedušiek a zápal pľúc.

Chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie