Rôzne

Rozprestrite krídla na nábreží Dunaja a staňte sa aj vy Dobrým anjelom

Každý z jedenástich slovenských autorov pre výstavu vytvoril anjelské krídla ako výraz vďaky ľuďom, ktorí pravidelne prispievajú rodinám v núdzi.

Ilustračný obrázok k článku Rozprestrite krídla na nábreží Dunaja a staňte sa aj vy Dobrým anjelom
3
Galéria
Zdroj: Dobrý anjel

Pri nákupnom centre na brehu Dunaja otvorili výstavu „Krídla sú kreslené, pomoc je skutočná“. Každý z jedenástich slovenských autorov pre ňu vytvoril anjelské krídla ako výraz vďaky ľuďom, ktorí pravidelne prispievajú rodinám v núdzi cez systém Dobrý anjel. Informovala o tom jeho marketingová manažérka Ľudmila Kolesárová.

Dobrý anjel pomáha

„Vždy sme chceli darcov obdarovať, ale keďže registrovaných Dobrých anjelov je 200-tisíc, zaslať každému hoc len jednu drobnosť by stálo státisíce eur, ktoré by mohli pomôcť. Ďakujeme autorom anjelských krídel za to, že vytvorili pre nás tieto symbolické a jedinečné darčeky. A ďakujeme anjelom!“ povedala Kolesárová.

Autormi krídel sú producentka a výtvarníčka Katarína Kerekesová, výtvarník Erik Šille, dizajnérka Miša Chmeličková, karikaturista Shooty, grafik Adrián Macho, Sylvia Ciulisová zo Slovakiagift, Petra Slamková z Fancyillustrator a ilustrátori Jozef Gertli Danglár, Miroslav Regitko, Katarína Ilkovičová a Daniela Olejníková.

Systém Dobrý anjel pomáha pravidelným mesačným príspevkom trom tisícom rodín s deťmi, ktoré do finančnej núdze dostala vážna diagnóza dieťaťa. Rodiny do systému odporúča 1600 lekárov. Dobrí anjeli dostali okrem výstavy aj virtuálny darček na stránke https://dobryanjel.sk/kridla/#/.

Dobrý anjel - krídla vďaky
3
Galéria
Zdroj: Dobrý anjel

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie