Radi si vychutnáte zlatistý mok? Pivovar s dlhoročnou tradíciou vás rozhodne nesklame

Patríte medzi ľudí, ktorí si radi posedia pri pohári dobre natočeného oroseného pivka. V tom prípade by ste mali navštíviť bratislavský pivovar na Drevenej ulici.

Jakub Haršany

Ak prechádzate po Drevenej ulici neďaleko Hodžovho námestia, priamo cez výklad pivovaru môžete vidieť, ako sa varí pivo. Proces varenia prebieha výlučne za použitia tradičných surovín – sladu, vody, chmeľu a kvasníc. Pivo je nefiltrované, nepasterizované, čím sa zvýrazňuje jeho chuť.

To je len malé lákadlo k tomu, aby ste zavítali do bratislavského Meštianskeho pivovaru, ktorý nadväzuje na dávnu tradíciu známeho Meštianskeho pivovaru „Die Bürgerliche Brauerei“ z 18. storočia.

Korene siahajú do roku 1752

V Prešporku bolo pivo medzi obyvateľmi odjakživa veľmi obľúbené. Ako napovedá aj letopočet v názve nad vchodom do pivovaru, známy bratislavský pivovar, nazývaný vtedy Meštiak, začali stavať v roku 1752. Svojou kvalitou sa mohol smelo porovnávať s bavorskými pivovarmi.

Nachádzal sa na Rybnom námestí a jeho súčasťou bola aj reštaurácia s verandou. Medzi Bratislavčanmi bol veľmi obľúbený nielen pre skvelé pivo, ale aj kvôli svojej blízkosti k dunajskému nábrežiu a kvalitnej kuchyne. Posledné pivo načapovali v pivovare v roku 1968. Meštiansky pivovar museli vtedy zbúrať kvôli výstavbe Mosta SNP.

Pivo z vlastného pivovaru

Novootvorený bratislavský Meštiansky pivovar pokračuje v tradícii svojho slávneho predchodcu. Na Drevenej ulici funguje od roku 2010. Návštevníkov láka predovšetkým svojím vlastným pivom.

Pivovar sa môže pochváliť 12-stupňovým Bratislavským ležiakom s príjemnou chmeľovou arómou a tmavým Bratislavským bubákom, ktorý má jemne sladkastú chuť.

K dobrému pivu patrí neodmysliteľne aj chutné jedlo. Kuchyňa sa zameriava na tradičné prešporské receptúry, klasické slovensko-české špeciality či pochúťky k pivu. Nájdete tu bohatú ponuku jedál z hydiny či bravčového mäsa. Ochutnať môžete aj rybu či sladké dobroty.

Pivovar má dnes už aj svoju druhú prevádzku, a to na Dunajskej ulici. Ak sme vám spravili chuť na vychladené pivko v kombinácii s vynikajúcim jedlom, návštevu Meštianskeho pivovaru určite neobanujete. Svoje brány otvára každý deň od 11. hodiny.

Čítajte aj: Milovníci piva si u Jakuba určite prídu na svoje

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Odporúčame