Alexandra Húsková Správy

Rača podáva ďalšie trestné oznámenie proti čiernym stavbám

Bratislavská mestská časť (MsČ) Rača podala ďalšie trestné oznámenie vo veci čiernych stavieb v lokalite Fixle. Dôvodom opätovného podnetu je to, že stavebník Juraj O. napriek úradnému rozhodnutiu o zastavení prác pokračoval na konci júla vo výstavbe.

Ilustračný obrázok k článku Rača podáva ďalšie trestné oznámenie proti čiernym stavbám
Zdroj: TASR

Starosta Rače Peter Pilinský vysvetlil, že stavebník využil v tomto prípade to, že pracovníci račianskeho stavebného úradu si čerpali dovolenku. Zároveň upozornil, že to isté urobil Juraj O. minulý rok.

„Vtedy si za pár dní úradnej dovolenky naťahal do čiernych stavieb siete, tentoraz tam realizoval výkopové práce,“ informoval Pilinský. Po zistení skutkového stavu starosta zalarmoval políciu a na stavebníka podal trestné oznámenie za marenie výkonu úradného rozhodnutia.

Mestská časť sa čiernymi stavbami v lokalite Fixle zaoberá viac ako dva roky a v súvislosti s tým sa obrátila na viacero dotknutých inštitúcií a organizácií.

Začiatkom apríla tohto roku tiež začala konanie o odstránení týchto piatich nelegálne postavených objektov. Po opakovanom trestnom oznámení začala v máji polícia voči stavebníkovi trestné stíhanie vo veci neoprávneného uskutočňovania stavby.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM