Rôzne Samospráva

Rača bude v budúcom roku hospodáriť s rozpočtom vyše 13 miliónov eur

Medzi priority Rače patrí prestavba budovy na Novohorskej ulici, ktorú miestna samospráva kúpila ešte v júni 2016 za účelom vybudovania úplne novej štvortriednej materskej školy.

Ilustračný obrázok k článku Rača bude v budúcom roku hospodáriť s rozpočtom vyše 13 miliónov eur
Zdroj: TASR

Bratislavská mestská časť Rača bude v budúcom roku hospodáriť s rozpočtom vyše 13 miliónov eur. Rozhodli o tom miestni poslanci na svojom poslednom tohtoročnom zasadnutí. Medzi priority v oblasti rozvojových aktivít patrí prestavba budovy na Novohorskej ulici, ktorú račianska samospráva kúpila ešte v júni 2016 za účelom vybudovania úplne novej štvortriednej materskej školy pre približne 100 detí. Tú plánuje samospráva otvoriť na jeseň 2018. Informovala o tom hovorkyňa starostu Rače Eva Miklánková.

Multifunkčné ihrisko

Ďalším projektom je budovanie multišportoviska pri základnej škole Tbiliská, rozdelené na roky 2018 a 2019. V areáli sa zmodernizuje futbalové ihrisko, k bežeckému oválu pribudnú štyri dráhy, tartan, rovinky, zrevitalizuje sa hokejbalové ihrisko, pribudnú dve streetball ihriská či zrekonštruujú sa tribúny aj osvetlenie.

„Do leta 2018 plánuje Rača ukončiť veľkú rekonštrukciu detského ihriska na Hubeného ulici, kde sa plánuje vytvoriť multifunkčné ihrisko pre malé aj väčšie deti, so športovým zázemím pre dospelých, pitnou fontánkou, toaletami a kontajnerovými domčekmi. Z väčších investícií sa v budúcom roku zrealizuje napríklad aj rekonštrukcia budovy zdravotného strediska na Tbiliskej ulici, dokončí sa rekonštrukcia budovy strediska čistoty na Rustaveliho ulici,“ priblížila Miklánková.

Opravy ciest a chodníkov

Po vysporiadaní vlastníckych pomerov chce Rača opraviť Popolnú, rovnako aj Stratenú ulicu, okrem toho v rozpočte zvýšili čiastku určenú na opravy ďalších ciest, chodníkov a parkovísk. Vyčlenili sa peniaze aj na budovanie a vyznačovanie nových parkovacích miest. Mestská časť bude hľadať rozpočtové aj mimorozpočtové zdroje na debarierizáciu základnej školy Tbiliská, konkrétne na vybudovanie výťahu pre zdravotne znevýhodnené deti.

V budúcom roku by Rača chcela v Krasňanoch vybudovať vzorové stojisko s polopodzemnými kontajnermi, o spolufinancovanie bude žiadať hlavné mesto formou dotácie, rovnako ako v prípade opravy terasy na Karpatskom námestí.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie