Ilustračný obrázok k článku Protesty zas spôsobia CHAOS v doprave: Linky MHD budú odklonené po TÝCHTO trasách
43
Galéria

Protesty zas spôsobia CHAOS v doprave: Linky MHD budú odklonené po TÝCHTO trasách

Podľa polície sa v Bratislave uskutoční aj neohlásené verejné zhromaždenie, ktorého priebeh nie je jasný. Obmedzenia v doprave sa preto budú riešiť operatívne.

Rôzne Správy
Rôzne Správy

Protesty zas spôsobia CHAOS v doprave: Linky MHD budú odklonené po TÝCHTO trasách

Podľa polície sa v Bratislave uskutoční aj neohlásené verejné zhromaždenie, ktorého priebeh nie je jasný. Obmedzenia v doprave sa preto budú riešiť operatívne.

Ilustračný obrázok k článku Protesty zas spôsobia CHAOS v doprave: Linky MHD budú odklonené po TÝCHTO trasách
43
Galéria

V centre Bratislavy sa bude vo štvrtok (5. 8.) opäť protestovať proti očkovaniu, testovaniu, pandemickým opatreniam, predstaviteľom vlády a parlamentu i proti prezidentke SR Zuzane Čaputovej. Demonštranti na sociálnych sieťach informujú, že chcú od rána protestovať pred Úradom vlády SR i pred Prezidentským palácom.

Avizujú, že chcú opäť zablokovať dôležité komunikácie v hlavnom meste. Bratislavská štátna polícia chystá pre avizované protesty bezpečnostné opatrenia. Vo štvrtok a piatok (6. 8.) mestská časť Staré Mesto z bezpečnostných dôvodov opäť zatvorí Grasalkovičovu (Prezidentskú) záhradu. A zmenám a obmedzeniam sa nevyhne ani MHD.

Odklonia autobusy

Dopravný podnik Bratislava (DPB) sa pre avizované štvrtkové (5. 8.) protesty v hlavnom meste pripravuje na odklon minimálne 11 autobusových a trolejbusových liniek MHD. Tie budú v prípade zablokovaných ulíc a križovatiek premávať po obchádzkových trasách. Povedal to hovorca DPB Martin Chlebovec.

Do ulíc vypraví dopravca tiež záložné vozidlá, vďaka ktorým sa majú posilniť jednotlivé spoje. „Premávku MHD bude koordinovať mimoriadne posilnený tím 15 dispečerov, a to priamo v teréne aj v centrále DPB,“ poznamenal Chlebovec.

Ráta sa so zablokovaním ciest

Ak sa zopakuje situácia z minulého týždňa, keď demonštranti zablokovali cesty a centrum mesta zostalo na niekoľko hodín paralyzované, DPB v danom úseku preruší premávku dotknutých liniek. Tie budú premávať po obchádzkových trasách.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Obchádzkové trasy

Linka 31 bude odklonená cez Nábrežie arm. gen. L. Svobodu, Vajanského nábrežie, Dostojevského rad, Karadžičovu, Legionársku, Račianske mýto, Šancovú, Krížnu a Legionársku ulicu smerom na Cintorín Slávičie údolie. Linka 39 bude odklonená cez Nábrežie arm. gen. L. Svobodu, Vajanského nábrežie, Dostojevského rad, Karadžičovu, Legionársku, Krížnu, Trnavskú cestu a naspäť sa napojí na svoju trasu obojsmerne.

Linka 59 bude odklonená z Mosta SNP na Vajanské nábrežie, Dostojevského rad, Karadžičovu, Legionársku, Račianske mýto, Račiansku ulicu a naspäť sa napojí na svoju trasu. V opačnom smere bude premávať z Račianskej ulice cez Mýtnu, Vazovovu, Radlinského, Šancovú, Trnavské mýto, Krížnu, Karadžičovu, Dostojevského rad, Vajanského nábrežie smerom na Most SNP, odkiaľ bude pokračovať po svojej bežnej trase.

Linky 83 a 84 budú v smere z Petržalky odklonené z Mosta SNP cez nábrežie, Dostojevského rad, Legionársku a Šancovú ulicu.

Linky 80 a 94 budú premávať po zastávku Zochova.

Linka 93 bude v smere z Petržalky odklonená z Mosta SNP cez nábrežie, Dostojevského rad, Karadžičovu, Legionársku a Šancovú ulicu na Hlavnú stanicu obojsmerne.

Linka 147 bude skrátená po Šulekovu.

Linku 203 nahradí v úseku Koliba – Kollárovo námestie a Hroboňova – Mudroňova – Šuleková, kyvadlová doprava.

Linky 207 a 212 budú medzi Pražskou a Záhradníckou ulicou odklonené cez Šancovú, Legionársku a Karadžičovu u­licu.

Aktuálne informácie

DPB upozorňuje, že podľa polície sa môže v Bratislave uskutočniť ďalšie neohlásené verejné zhromaždenie, ktorého priebeh nie je jasný. „V tomto ohľade je DPB pripravený na prípadné obmedzenia v doprave reagovať operatívne,“ poznamenal hovorca.

Cestujúcim DPB odporúča, ak to situácia dovolí, aby sa uvedeným úsekom vyhli. Dopravca deklaruje, že bude verejnosť nepretržite informovať prostredníctvom elektronických infotabúľ na zastávkach, webu a sociálnych sietí.

Viac o protestoch v Bratislave

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín