Ilustračný obrázok k článku POLÍCIA sa pripravuje na zajtrajšok: Vyzýva ľudí, aby sa vyhli miestam, kde budú ZHROMAŽDENIA
43
Galéria

POLÍCIA sa pripravuje na zajtrajšok: Vyzýva ľudí, aby sa vyhli miestam, kde budú ZHROMAŽDENIA

V Bratislave sa budú konať dve zhromaždenia. Jeden je ohlásený, druhý nie. Polícia bude ich priebeh monitorovať.

Rôzne Správy
Rôzne Správy

POLÍCIA sa pripravuje na zajtrajšok: Vyzýva ľudí, aby sa vyhli miestam, kde budú ZHROMAŽDENIA

V Bratislave sa budú konať dve zhromaždenia. Jeden je ohlásený, druhý nie. Polícia bude ich priebeh monitorovať.

Ilustračný obrázok k článku POLÍCIA sa pripravuje na zajtrajšok: Vyzýva ľudí, aby sa vyhli miestam, kde budú ZHROMAŽDENIA
43
Galéria

Bratislava sa pripravuje na ďalšie protesty. Jeden z nich má trvať dva dni a má byť oveľa väčší ako ten prvý. Sľubuje to líder ĽSNS Marian Kotleba, ktorý má v pláne toho viac. Dnes24 o tom informovalo už včera. Zhromaždenie sa má konať vo štvrtok a v piatok (5. a 6. augusta) pred Úradom vlády na Námestí slobody, ale aj na Hodžovom námestí a v jeho okolí.

Príprava na protesty

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave pripravuje v súvislosti so spomínanými verejnými zhromaždeniami bezpečnostné opatrenia. Informovalo o tom na sociálnej sieti.

V Bratislave sa majú uskutočniť dve verejné zhromaždenia – z toho jedno oznámené a druhé neoznámené. K účasti na týchto zhromaždeniach sú ľudia podnecovaní najmä cez sociálne siete.

Polícia vyzýva protestujúcich, aby nenarúšali verejný poriadok. „Občanov, ktorí sa týchto zhromaždení mienia zúčastniť, vyzývame, aby pri využívaní svojho práva vyjadriť názor nenarúšali verejný poriadok a neporušovali svoje povinnosti vyplývajúce zo všeobecne záväzných právnych predpisov,“ pripomína polícia.

Muži zákona ďalej uvádzajú, že verejný poriadok bude zabezpečovať dostatočný počet policajtov z radov poriadkovej, dopravnej aj kriminálnej polície.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

„Tak, ako aj pri iných zhromaždeniach, aj pri týchto bude polícia postupovať v súlade so zákonom. V prípade, ak by došlo k narušeniu verejného poriadku alebo k páchaniu inej protiprávnej činnosti, polícia v zmysle zákona o Policajnom zbore zakročí a to formou intervenčného zásahu poriadkových jednotiek voči osobám, ktoré sa takýchto konaní budú dopúšťať,“ popisuje svoj postup polícia.

Autom aj peši radšej inou trasou

V strehu budú aj dopravní policajti, ktorí plánujú situáciu v cestnej premávke monitorovať a podľa jej vývoja operatívne reagovať. Ak budete mať zajtra cestu okolo Prezidentského paláca, radšej zvoľte inú trasu. „Na vodičov touto cestou apelujeme, aby sa vyhli miestam konania sa zhromaždení, rešpektovali pokyny polície,“ dodávajú muži zákona.

Rovnako všetkých ľudí, ktorí sa chystajú do centra mesta žiadajú, aby v prípade, ak nebudú účastníkmi verejných zhromaždení, vyhli miestam, kde budú zhromaždení protestujúci. Ako dôvod uvádzajú možné služobné zákroky polície.

Druhá fáza blokády

Tentoraz sa ku blokáde ulíc v hlavnom meste hlási aj predseda Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS), ktorý na Facebook zavesil „burcujúce“ video. V ňom hodnotí prvý protest ako úspešný.

„Minulý štvrtok sa ukázalo, že len protest v uliciach Bratislavy cez pracovný deň má dosah na všetkých politikov, ktorí nás nútia totalitnými opatreniami sa očkovať. Hlavní aktivisti minulotýždňového protestu ma poprosili, aby som oznámil, že tento štvrtok sa koná druhá fáza blokády Bratislavy,“ hovorí Kotleba. Začiatok má byť o 9.00 hod. na Námestí Slobody pred Úradom vlády, kam pozýva všetkých ľudí, dokonca aj na autách či traktoroch.

BRATISLAVSKÁ POLÍCIA PRIPRAVUJE V SÚVISLOSTI S VEREJNÝMI ZHROMAŽDENIAMI BEZPEČNOSTNÉ OPATRENIE 👉Krajské riaditeľstvo...

Posted by Polícia SR - Bratislavský kraj on Wednesday, August 4, 2021

Viac o protestoch v Bratislave

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín