han Samospráva

PROBLÉMY pri rozširovaní cesty v Dúbravke: Cena sa PREDRAŽÍ o ďalšie desaťtisíce!

Zvýšené náklady sú vyvolané neočakávanými komplikáciami a nevyhnutnou úpravou podložia a inžinierskych sietí.

Ilustračný obrázok k článku PROBLÉMY pri rozširovaní cesty v Dúbravke: Cena sa PREDRAŽÍ o ďalšie desaťtisíce!
Zdroj: Milan Hanzel/Dnes24.sk

Rozšírenie Harmincovej ulice v bratislavskej Dúbravke sa predraží o 59.827,23 eura. Dodatok zmluvy medzi hlavným mestom SR Bratislavou a realizátorom výstavby, zverejnený v Centrálnom registri zmlúv, nadobudol v utorok účinnosť.

Aká je celková cena?

Celková cena diela sa tak po zvýšení stanovila na 3.611.500,52 eura s DPH. Dodatok takisto potvrdzuje avizovaný posun v dokončení realizácie, ktorý bol po novom stanovený najneskôr do 2. novembra 2023.

Magistrát avizoval zdržanie a zvýšenie ceny diela na konci apríla. Komplikácie spôsobilo nestabilné ílovité podložie, v dôsledku ktorého musela byť časť nového úseku trasy kompletne odkopaná a nahradená vhodným materiálom. „Okrem toho sme museli upraviť aj vodovodné šachty v havarijnom stave. Časovo náročná bola výroba atypických tvaroviek vodovodného potrubia,“ vysvetlilo mesto.

Premena súčasnej dvojpruhovej komunikácie na štvorpruhovú sa začala v lete 2022. Realizátorom je spoločnosť Strabag. V oboch smeroch sa pridajú buspruhy, smerom do Dúbravky i do centra ostane jeden pruh pre autá. Výsledkom prác má byť okrem zlepšenia plynulosti dopravy aj modernizácia zastávok MHD a zvýšenie bezpečnosti pre peších na priechodoch.

Môže vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM