Rôzne Správy

Pripravte sa aj na zápchy a kolóny: V TIETO dni budú diaľnice von z Bratislavy PREPLNENÉ!

Sviatky vždy znamenajú pre cesty v Bratislave pohromu. Tento rok tomu nebude inak. V ktoré dni bude nápor najvyšší?

Ilustračný obrázok k článku Pripravte sa aj na zápchy a kolóny: V TIETO dni budú diaľnice von z Bratislavy PREPLNENÉ!
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) očakáva v súvislosti s nadchádzajúcimi sviatkami a spojenými samosprávnymi voľbami zvýšený nápor áut na diaľniciach. S najväčším náporom počíta počas štvrtka a piatka (27. – 28. 10.) popoludní medzi 14.00 a 18.00 h. Motoristov preto žiada o ohľaduplnosť a zvýšenie pozornosti. Informovala o tom hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková.

O 50 percent viac áut

Naše sčítače intenzít dopravy zaznamenávajú tradične počas Dušičiek zvýšený nárast vozidiel na diaľniciach miestami aj o vyše 50 percent oproti bežným dňom. Ľudia počas sviatkov najčastejšie cestujú v smere z Česka do Bratislavy, či z hlavného mesta do Žiliny, Senca alebo na východ Slovenska,“ ozrejmila.

Zvýšený nápor očakáva NDS tiež v stredu (2. 11.). „Treba počítať s nárastom počtu áut na diaľniciach aj po sviatkoch, vlani sme 2. novembra napríklad namerali nárast intenzity o viac než štvrtinu pri návratoch zo Žiliny do Bratislavy a rovnako aj v smere z Bratislavy do Českej republiky,“ doplnila hovorkyňa.

Pripomenula, že posádky diaľničnej patroly budú motoristom v núdzi k dispozícii aj počas sviatkov. „Patrolu si privoláte buď prostredníctvom bezplatného čísla 0800 100 007 alebo ešte jednoduchšie, cez mobilnú aplikáciu Pomoc na diaľnici,“ vysvetlila.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM