Aktualizované Rôzne

Primátor M. Vallo si dnes vyskúšal všetky tri druhy dopravy – auto, MHD aj presun pešo

Kolóny podľa primátora neboli väčšie ako obvykle, MHD stíhala väčší nápor cestujúcich a jazdila bez väčšieho zdržania.

Ilustračný obrázok k článku Primátor M. Vallo si dnes vyskúšal všetky tri druhy dopravy – auto, MHD aj presun pešo
15
Galéria

V Bratislave sa postupne od piatka (15. 2.) začali rozsiahle dopravné obmedzenia. Bratislavský primátor Matúš Vallo vyzýval ľudí, aby prestúpili na MHD a auto nechali doma, prípadne na záchytných parkoviskách. Prepravu MHD si vyskúšal aj sám.

Tri druhy dopravy

„Dnes som si celkom cielene vyskúšal všetky tri druhy dopravy – auto, MHD aj presun pešo. Žiadna cesta mi netrvala dlhšie ako obvykle. Podľa všetkých dostupných informácií z dopravných servisov, polície, z našich kamier a aj priamo zo situácie v teréne som mal pocit, že prvý deň rozsiahlych obmedzení sme pri ceste do mesta zvládli," uviedol primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Kolóny podľa primátora neboli väčšie ako obvykle, MHD stíhala väčší nápor cestujúcich a jazdila bez väčšieho zdržania. „Nedá sa povedať, že to najhoršie je za nami, ale môžem povedať, že Bratislavčanky a Bratislavčania sa na prvé ráno pripravili a sami výrazne pomohli tomu, že sa v našom meste dalo jazdiť, presúvať aj dýchať,“ dodal.

Poďakoval tiež všetkým Bratislavčankám a Bratislavčanom, ako aj zamestnancom Magistrátu, dopravnej polícii, Mestskej polícii, ružinovskej samospráve a ďalším!

Rozsiahle dopravné obmedzenia súvisia s výstavbou diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7, konkrétne prestavbou mimoúrovňovej križovatky Prievoz, a s výstavbou podzemného kruhového objazdu na rekonštruovanej časti ulice Mlynské nivy. V prípade Mlynských nív pôjde o obmedzenia rádovo v mesiacoch a pri D4 a R7 v rokoch.

Čo bude popoludní?

Pondelňajšia ranná dopravná špička v Bratislave bola aj napriek rozsiahlym obmedzeniam zvládnutá, otázne však je, čo nastane na cestách popoludní. Uviedol to šéf mestskej dopravnej komisie Jozef Uhler.

Upozorňuje pri tom na výjazd z centra mesta na Gagarinovej ulici, ktorý je pre osobné automobily zúžený na jeden pruh. Práve tu podľa neho môže pre dopravu vzniknúť veľký problém.

Aj dobrá informovanosť verejnosti prispela podľa Uhlera k tomu, že bola doprava v Bratislave v pondelok ráno relatívne pokojná. „Mnohí ľudia si pravdepodobne vybrali na cestu do práce buď inú trasu, alebo iný spôsob dopravy, ako je osobný automobil,“ povedal. Vodičom v hlavnom meste odporúča, aby pozorne sledovali dopravné značenie, lebo nejde o štandardnú situáciu.

„Je potrebné v zúžených úsekoch jazdiť opatrne, lebo jazdné pruhy sú užšie ako tie, na ktoré boli vodiči doteraz zvyknutí. Vodiči i cestujúci by mali byť voči sebe v najbližších mesiacoch ohľaduplní,“ skonštatoval.

Najkritickejší úsek

Najkritickejším úsekom počas dopravných obmedzení bude podľa Uhlera výjazd z centra mesta na Gagarinovej ulici, pretože je pre osobné automobily zúžený na jeden pruh. „Takisto Landererova ulica, pretože tým, že sú uzatvorené pre osobnú dopravu Mlynské nivy aj Páričkova, zažije Landererova najväčší nápor,“ podotkol šéf dopravnej komisie.

Ako tvrdí, dopravné nehody v Bratislave aj za bežnej premávky spôsobujú problémy, o to viac podľa neho treba dávať pozor pri súčasných obmedzeniach a byť ohľaduplný, aby sa dopravná nehoda nestala. „Lebo môže spôsobiť na niektorých úsekoch až kolaps,“ poznamenal.

Zvládala dnes podľa vás MHD väčší nápor cestujúcich?

áno 70.4%
nie 29.6%
Obmedzenia v doprave, Mlynské nivy
15
Galéria

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku a Instagrame.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie