Krimi

Priestupku na železničných priecestiach sa dopustilo takmer 300 vodičov

V rámci celoslovenskej kampane pri príležitosti Medzinárodného dňa bezpečnosti na železničných priecestiach polícia zadržala štyri vodičské preukazy.

Ilustračný obrázok k článku Priestupku na železničných priecestiach sa dopustilo takmer 300 vodičov
Zdroj: TASR

Takmer 300 vodičov a desiatka ďalších účastníkov cestnej premávky sa počas utorkového (14. 6.) Medzinárodného dňa bezpečnosti na železničných priecestiach dopustili priestupku.

Cieľom celoslovenskej kampane bolo pritom opätovne upozorniť na nebezpečenstvá, ktoré hrozia pri prechádzaní cez železničné priecestia. Počas akcie skontrolovalo viac ako 140 policajtov takmer 170 vybraných priecestí a ich okolie.

Polícia zadržala štyri vodičské preukazy

„Najčastejšie išlo o prekročenie stanovenej rýchlosti cez železničné priecestie a nerešpektovanie dopravných značiek v ich blízkosti,“ informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

Výnimkou podľa nej neboli ani jazdy bez predpísaných dokladov, so zlým technickým stavom vozidla, bez osvetlenia, ale aj bez použitia bezpečnostných pásov. Policajti zároveň zadržali štyri vodičské preukazy a u jedného cyklistu zistili požitie alkoholu.

Polícia v tejto súvislosti znova upozorňuje všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dbali na zvýšenú opatrnosť pri vchádzaní a prejazde železničným priecestím, najmä v miestach, kde nie sú závory a rešpektovali výstražné svetelné a zvukové znamenia.

Povinnosti vodičov

„Vo vzdialenosti 50 metrov pred železničným priecestím a pri jeho prechádzaní je vodič povinný jazdiť rýchlosťou najviac 30 km/h. Ak na zabezpečovacom zariadení svieti prerušované biele svetlo, vodič je povinný 50 metrov pred železničným priecestím a pri jeho prechádzaní jazdiť rýchlosťou najviac 50 km/h,“ doplnila Baloghová. Ako dodala, podobné akcie budú pokračovať aj v budúcnosti.

Čítajte aj: Polícia vyšetruje dopravnú nehodu medzi obcami Častá a Dubová

Ilustračný obrázok

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM