Rôzne

Priestor, ktorý má fungovať ako oficiálny cintorín pre všetky spoločensk

Ilustračný obrázok k článku Priestor, ktorý má fungovať ako oficiálny cintorín pre všetky
spoločensk
5
Galéria
Zdroj: Zvolen Punishers

Priestor, ktorý má fungovať ako oficiálny cintorín pre všetky spoločenské zvieratá, najmä pre psy a mačky, sa nachádza v Dúbravke, v lokalite pod Devínskou Kobylou, v blízkosti niekdajšieho hotela Alfonz.

Nielen cintorín

Priestor má už parkovú úpravu, s cestičkami i upravenou zeleňou. „Naším cieľom je tu vytvoriť nielen cintorín, ale aj oddychový priestor, voľne prístupný verejnosti,“ uviedol Vlkovič, podľa ktorého sa bratislavský projekt inšpiruje podobnými cintorínmi vo veľkých európskych mestách, napríklad v Paríži.

Cintorín pod názvom Borievka má mať kapacitu približne 6-tisíc hrobových miest, ktoré sa majú prenajímať na päť rokov. V pôvodných plánoch mal byť cintorín otvorený ešte do konca tohto roka. „V súčasnosti sa vybavujú ešte niektoré potrebné povolenia,“ oznámil Vlkovič.

Na Slovensku funguje oficiálny zvierací cintorín v Dolných Šútovciach neďaleko Bojníc a v Lučenci. Povoleným zvieracím pohrebiskom je aj krematórium v priestoroch bývalého družstva v Jablonovom, asi tridsať kilometrov od Bratislavy.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM