Kultúra

Prevezte sa Propelerom po Dunaji zadarmo! Povieme vám ako

Projekt, v rámci ktorého Bratislavčania lepšie spoznávajú Staré Mesto, tento mesiac po letnej prestávke pokračuje. Na záujemcov čakajú bezplatné prehliadky i možnosť zadarmo sa previezť Propelerom.

Ilustračný obrázok k článku Prevezte sa Propelerom po Dunaji zadarmo! Povieme vám ako
Zdroj: Dnes24.sk

„Mestská časť pripravila pre všetkých možnosť, aby sa bezplatne lodnou linkou previezli po trase Staré Mesto, Petržalka, River Park a Eurovea,“ vraví staromestská hovorkyňa Alexandra Obuchová. Plavby sa budú konať každú sobotu, o 11.00 h bude Propeler odchádzať z pontónu číslo 52.

Nahlásiť sa treba dopredu na propeler.staremesto@gmail.com alebo na telefónnom čísle 0903/351343. Prvá plavba sa bude konať už túto sobotu (6.9.), potom 13. septembra, 20. septembra a 27. septembra. „Nahlásiť sa treba vždy najneskôr do piatku do 12.00 h,“ pripomína Obuchová.

Prvá prehliadka Starým Mestom sa bude konať v nedeľu 21. septembra a sprievodkyňa Helena Navrátilová záujemcom povie viac o renesančných pamiatkach Bratislavy. Školákov zase čakajú počas septembra tvorivé workshopy na historické témy v Mestskom múzeu Bratislava.

V októbri bude okrem klasických prehliadok na programe prehliadka Zimného prístavu. Bude sa konať 11. októbra o 13.30 h a je nutné sa nahlásiť tiež na uvedenom čísle. „Plánovaná je aj prechádzka po známych bratislavských pasážach, ktorú bude robiť kunsthistorička Zoja Droppová a tiež prezentácia historických dokumentov, ktoré sa našli pri vypratávaní Prüger-Wallnerovej záhrady v lete tohto roka,“ dodala pre TASR hovorkyňa.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM