Rôzne

Presvedčili sme sa: V Pentagone žijú neuveriteľne šikovné deti

Mnohí bratislavský Pentagon z diaľky obchádzajú a uličkám okolo sa vyhýbajú. Netušia však, aké talentované a inteligentné deti tam bývajú. My sme sa o tom presvedčili na vlastnej koži.

Ilustračný obrázok k článku Presvedčili sme sa: V Pentagone žijú neuveriteľne šikovné deti
Zdroj: Dnes24.sk

Projekt Kamoši z webu z dielne darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk je určený najmä na podporu vzdelávania detí zo sociálne slabých skupín a vylúčených spoločenstiev. Tu môžu organizácie, ktoré s deťmi pracujú, registrovať výzvy na finančnú pomoc spojenú s rozvojom talentu detí a zároveň ako príjemcovia zodpovedajú za prerozdelenie darovaných financií. Súčasťou projektu Kamoši z webu je aj mini sociálna sieť Malí kamoši. Práve tu môžu deti zábavnou formou vypĺňať vedomostné testy, zbierať odznaky, písať príbehy na pokračovanie, nahrávať fotky alebo blogovať.

V známom Pentagone v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa žije veľa detí, ktoré nemajú možnosti rozvíjať svoj talent. Preto sa tím ĽudiaĽuďom.sk v spolupráci s Detským fondom Slovenskej republiky rozhodol, že zorganizuje v MIXklube, ktorý sa týmto deťom venuje, popoludnie formou školy hrou. Záujem detí o vedomostné testy všetkých prekvapil. Pri počítačoch sa predbiehali a vyberali si testy, ktoré boli určené vyššej vekovej kategórii.

„Deti boli veľmi aktívne, dokonca medzi sebou pretekali, kto vyrieši viac testov a získa viac odznakov. Aj napriek zdravej súťaživosti si však navzájom radili správnu odpoveď,“ povedala nám manažérka projektu Kamoši z webu Daniela Lališová.

Deti dostali za vyplnené testy ocenenia. „Najúspešnejších sme odmenili diplomom, medailou a drobnými vecnými cenami. Za necelé dve hodiny, ktoré sme strávili v MIXklube, deti vyriešili 59 testov na rôzne témy od futbalu až po chémiu,“ dodala Lališová. Deti vedomostné testy natoľko zaujali, že sa k nim vracali aj neskôr. V Pentagone žije aj veľa talentovaných detí, ktoré sa venujú rôznym športovým aktivitám, napríklad hrajú futbal v bratislavských športových kluboch.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM