Nina Táborská Rôzne

Prehľad podujatí: Čo vás v hlavnom meste čaká už tento pracovný týždeň

Chcete si po práci alebo po škole oddýchnuť a vypadnúť aspoň na chíľku z každodennej reality? Divadlo, hudba, diskusie aj a rôzne podujatia. Pozrite si prehľad toho najzaujímavejšieho, čo vás v hlavnom meste čaká už oddnes.

Ilustračný obrázok k článku Prehľad podujatí: Čo vás v hlavnom meste čaká už tento pracovný týždeň
Zdroj: TASR

Kumšt

Ževraj pondelky nemá nikto rád. Možno ho budete mať radšej, keď si pozriete najúspešnejšiu komédiu súčasnej francúzskej dramatičky Yasminy Reza. Hovorí vám niečo škodoradosť? Najvačšia radosť… Kamaráti navždy alebo ako blízko je od priateľstva k nenávisti? Divadelná hra Kumšt bola preložená do 35 jazykov a ocenená viacerými svetovými cenami.

2.2. / 19:00 / Divadlo v Podpalubí / 10 eur

Krvák (mafiánska odysea)

Kto z vás ešte nenavštívil GUnaGU má špeciálnu príležitosť, tí čo divadlo poznajú, zrejme nemusia pridlho premýšľať. Už dnes sa divákom predstavi čierna komédia o pomste, ktorá je voľným pokračovaním kultovej hry English is easy, Csaba is dead. Práve táto hra počas 30 ročnej histórie GUnaGU vzbudila najväčší divácky záujem. Krutá groteska, čo baví, aj mrazí.

2.2. / 19:30 / GUnaGU / 12 eur

Na kus reči

Jozef Banáš sa opäť vracia s obľúbenou talkšov a ako prvý k nemu zavíta známy Kamil Peteraj. Rodinnú atmosféru doplní príjemná hudba od Kristíny.

4.2. / 19:00 / Stredisko kultúry Bratislava – Nové Mesto / 5 eur

Večer fantastických svetových reklám

Najoceňovanejšie svetové kreatívy, extrémne koncepty, komparatívne provokácie, najlepšie virálne a gerilové videá i najvtipnejšie reklamné kampane. Už túto stredu s Petrom Konečným, šéfredaktorom portálu Kinema.sk. Čaká na vás viac ako 100 reklám, ukážky z reklamného festivalu v Cannes a aktuálne slovenské novinky z tohto roku.

4.2. / 20:00 / Dunaj˜ / 3 eurá

Cestovateľské kino: Irán – za vôňou Perzie

Viete aký je tradičný perský hudobný nástroj? Oslovil vás Orient, počuli ste už o krajine všeličo, ale neviete čomu veriť? Potom večer v A4 je ušitý pre vás. Uvidíte fotoshow sprievodkyne, cestovateľky, linguistky a nadšenkyne Orientu, zažijete bezpečnú jazdu pestrou mnohorakosťou, vypočujete si autentické rozprávanie mladej Slovenky, ktorá sa do krajiny rada opakovane vracia.

4.2. / 19:00 / A4 – priestor súčasnej kultúry / 1 euro

Delilah

Dlho očakávaný koncert britskej speváčky Delilah sa nakoniec uskutoční 5. februára v bratislavskom MMC. Ešte predtým, ako si umelkyňa zaspieva s legendárnym Princom. Delilah je jednou z najvýraznejších predstaviteliek aktuálnej britskej dubstepovej a neosoulovej scény. Na Slovensko prichádza po prvýkrát.

5.2. / 20:00 / Majestic music club / na mieste 27 eur

Pozrite si tiež: Zistili sme pre vás: Viete kto všetko zavíta do Bratislavy v novom roku? Na týchto koncertoch môžete byť aj vy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM