Rôzne

Dobrá správa nielen pre cyklistov: Posledný úsek Dunajskej promenády je zrekonštruovaný

Časy, kedy Dunajská promenáda pripomínala tankodrom, sú konečne preč! Bratislavčania sa môžu nerušene prechádzať po kompletne opravenej promenáde pri Dunaji.

Ilustračný obrázok k článku Dobrá správa nielen pre cyklistov: Posledný úsek Dunajskej promenády je zrekonštruovaný
4
Galéria

Spoločnosť JTRE (J&T Real Estate) v spolupráci s mestskou časťou Staré Mesto v predstihu dokončila opravu posledného úseku Dunajskej promenády. Bratislavčania tak už môžu využívať nábrežnú promenádu bez obmedzení.

Opravená promenáda

Úsek v okolí detského ihriska River Parčík sa podarilo dokončiť o takmer dva týždne skôr. Spoločnosť dosiahla tento výsledok vďaka dôkladnému plánovaniu prác a faktu, že sa počas nich nevyskytli žiadne vážnejšie komplikácie.

„Dunajská promenáda spája ľudí s riekou a tvorí významný a veľmi obľúbený mestotvorný prvok. Sme radi, že po rekonštrukcii bude opäť tvoriť plnohodnotnú súčasť mestského života Bratislavčanov,“ povedal Pavol Pelikán, výkonný riaditeľ JTRE.

Pôvodný betónový povrch bol poškodený, a tak sa spoločnosť rozhodla opraviť ho na vlastné náklady. Dnes je Dunajská promenáda kompletne zrekonštruovaná od Mosta SNP až po Most Lafranconi.

Zóna tolerancie

Výsledok rekonštrukcie pozitívne hodnotí aj mestská časť Staré Mesto. „Som veľmi rada, že sa tento projekt podarilo dokončiť v takom krátkom čase. Obyvatelia Bratislavy sa môžu opäť tešiť z plnohodnotnej promenády. Verím, že v letných horúčavách budú prechádzky pri Dunaji veľmi príjemným oddychom,“ povedala Zuzana Aufrichtová, starostka Starého Mesta.

Zrekonštruovaný úsek promenády je súčasťou Zóny tolerancie, ktorá vznikla z iniciatívy JTRE na Dunajskej promenáde pred dvoma rokmi. Cieľom je viesť cyklistov, chodcov a ďalších návštevníkov promenády k vzájomnej tolerancii a rešpektu počas pohybu na bratislavskom nábreží. Podobné iniciatívy sú pravidelnou súčasťou života západných metropol.

Náklady na rekonštrukciu úseku niesla spoločnosť JTRE, ktorá sa v spolupráci s mestskými časťami dlhodobo usiluje o zlepšovanie života Bratislavčanov. Medzi úspešné verejnoprospešné projekty JTRE v hlavnom meste patrí napríklad nedávna rekonštrukcia Dúbravskej cesty, na ktorej vznikla cyklotrasa a chodník, oprava Veľkej závojovej fontány v Ružinove alebo revitalizácie viacerých podchodov.

Posledný úsek Dunajskej promenády je zrekonštruovaný
4
Galéria

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM