Rôzne Správy

Poplach pre zápach v Bratislave: PLYNÁROM telefonovalo množstvo ľudí

Ľudom plynári a samosprávy mestských častí odporúčali zavrieť si okná a ostať vo svojich domovoch.

Ilustračný obrázok k článku Poplach pre zápach v Bratislave: PLYNÁROM telefonovalo množstvo ľudí
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Pre zápach plynu, ktorý obyvatelia Bratislavy cítili v stredu (8. 12.) večer na viacerých miestach hlavného mesta, prijala SPP – distribúcia na svojej poruchovej linke vyše 80 hovorov. Uviedol to hovorca spoločnosti Milan Vanga.

Desiatky hovorov

„V stredu o 20.08 hod. bol zaznamenaný prvý hovor na poruchovú linku o zápachu plynu na Nobelovej ulici v bratislavskom Novom Meste. Hlásenia postupne pribúdali. Z vyše 80 hovorov sme zaevidovali 14 rôznych lokalít,“ spresnil hovorca.

Postupne zápach evidovali aj na Kramároch, Kolibe, v Lamači, Dúbravke aj Devínskej Novej Vsi. O zápachu informovala aj mestská časť Ružinov.

Plyn neunikal

„Pracovníci SPP – distribúcia v spolupráci s Hasičským a záchranným zborom Bratislava premerali koncentráciu plynu vo všetkých predmetných lokalitách s negatívnym výsledkom na prítomnosť plynu,“ podotkol Vanga. Hovory na poruchovú linku ustali zhruba o 22.15 hod.

Únik plynu nenamerali hasiči a plynári ani na jednom z hlásených miest.

Mestské časti Dúbravka, Lamač či Ružinov v stredu večer informovali svojich obyvateľov prostredníctvom sociálnej siete o zápachu plynu, ktorého zdroj nie je známy. Ľudom odporúčali zavrieť si okná a ostať vo svojich domovoch. Podľa starostu Dúbravky Martina Zaťoviča sa večer okrem iného zisťovalo, či zápach neunikol z prechádzajúceho nákladného vlaku.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM