Samospráva

Pomôže skrášliť najstaršiu mestskú štvrť: Staré Mesto prichádza s projektom Zelená pre zeleň

Projekt pozostáva z troch čiastkových programov, a to Adopcia zelene, Garant verejnej zelene a Staré Mesto ďakuje.

Ilustračný obrázok k článku Pomôže skrášliť najstaršiu mestskú štvrť: Staré Mesto prichádza s projektom Zelená pre zeleň
14
Galéria

Ozdraviť a skvalitniť životné prostredie zeleňou na verejných priestranstvách, ale tiež umocniť vzťah verejnosti k verejnému priestoru je cieľom projektu Staré Mesto – Zelená pre zeleň. Projekt pozostáva z troch čiastkových programov, a to Adopcia zelene, Garant verejnej zelene a Staré Mesto ďakuje. Informuje o tom mestská časť na webovej stránke.

Adoptujte si zeleň

Program Adopcia zelene umožňuje jednotlivcom, ale tiež skupinám či inštitúciám „osvojiť si“ plochy verejnej zelene, skrášliť ich výsadbou a zabezpečiť starostlivosť a údržbu minimálne na tri roky. Môže ísť od predzáhradiek bytových domov po rozsiahlejšie verejné plochy.

„Cieľom programu Garant verejnej zelene je zabezpečiť financie na nákup sadeníc a ďalšiu starostlivosť o zeleň, ale aj na osadenie a starostlivosť o drobnú architektúru v mestských parkoch, záhradách, na námestiach a nábrežiach,“ poznamenáva mestská časť.

V rámci programu Staré Mesto ďakuje sa môžu dobrovoľníci zapojiť do aktivít zabezpečujúcich čistotu, poriadok a skrášlenie verejného priestoru. Podrobné informácie o programoch spolu s prihlasovacími formulármi sú zverejnené na webe.

Mestská časť zabezpečuje výsadbu a údržbu verejnej zelene na vlastných plochách a stará sa o zeleň zverenú hlavným mestom. Ide o zeleň popri komunikáciách tretej a štvrtej triedy, v parkoch, vo vnútroblokoch obytných domov, v areáloch základných a materských škôl, a detských jaslí či zariadení pre seniorov v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti.

Výmera trávnatých plôch je takmer 147-tisíc štvorcových metrov. Na území Starého Mesta sa nachádza celkovo 48,77 hektára verejnej zelene, z toho 18,40 hektára parkovej zelene.

Landererov park
14
Galéria

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie