Adriana Banásová Správy

Polícia si dnes posvieti na vodičov. V Bratislavskom kraji prebieha osobitná kontrola ľudí za volantom

Osobitná kontrola dodržiavania povinností držiteľa vozidla na cestách Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) sa začala dnes o 14.00 h a potrvá do 20.00 h.

Ilustračný obrázok k článku Polícia si dnes posvieti na vodičov. V Bratislavskom kraji prebieha osobitná kontrola ľudí za volantom
Zdroj: TASR

Policajti Krajského dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa opäť zamerajú na disciplinovanosť vodičov jazdiacich na území kraja.

S cieľom pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky a viesť jej účastníkov k disciplinovanosti policajti venujú osobitnú pozornosť dodržiavaniu ustanovení zákona o cestnej premávke vodičmi motorových vozidiel. Dôraz budú klásť na dodržiavanie povinností držiteľa vozidla, ktorých porušenie sa dokumentuje a rieši využitím inštitútu objektívnej zodpovednosti.

V rámci kontroly tak policajti nemusia vodičov pri porušení zákona o cestnej premávke zastaviť a vyriešiť priamo na mieste, ale rozhodnutie o uložení pokuty za spáchaný správny delikt zašlú držiteľovi vozidla poštou. Vo vykonávaní častých osobitných kontrol s cieľom pozitívne ovplyvniť dopravno-bezpečnostnú situáciu na území BSK bude polícia aj naďalej pokračovať.

Informovala o tom Lucia Mihalíková z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

ilustračná foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM