Rôzne Správy

Polícia radí cyklistom, aby sa dočasne vyhli trasám pri hraniciach

Policajné hliadky sa nachádzajú aj na miestach, kde nie je možné jednoznačne zistiť, či osoba prekročila hranicu alebo nie a upozorňujú, že môžu nastať zbytočné komplikácie.

Ilustračný obrázok k článku Polícia radí cyklistom, aby sa dočasne vyhli trasám pri hraniciach
4
Galéria
Zdroj: TASR

Policajti radia cyklistom, aby sa v období obmedzení súvisiacich s pandémiou nového koronavírusu radšej vyhli trasám v okolí štátnych hraníc.

Hliadky na hraniciach

„Prax ukazuje, že takéto cesty využívajú aj osoby, ktoré sa chcú vyhnúť hraničnej kontrole. Aj z toho dôvodu sú na týchto miestach policajné hliadky, aby tieto osoby zastavili,“ vysvetľujú na sociálnej sieti.

Polícia upozorňuje, že z dôvodu dočasného zavedenia hraničných kontrol je možné štátnu hranicu prekračovať len na miestach na to určených, teda na otvorených hraničných priechodoch. Za nerešpektovanie týchto opatrení hrozí pokuta do výšky 165 eur. Za nerešpektovanie karanténnych opatrení môže pokuta dosiahnuť 1659 eur.

Policajné hliadky sa v súčasnosti nachádzajú aj na miestach, kde nie je možné jednoznačne zistiť, či osoba prekročila hranicu alebo nie a upozorňujú, že môžu nastať zbytočné komplikácie. Polícia zároveň odporučí správcom chodníkov, ktoré vedú v bezprostrednej blízkosti hranice, aby ich uzavreli, prípadne prijali iné adekvátne opatrenia, aby nedochádzalo k nepríjemným situáciám.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM