Aktualizované Krimi

Polícia po včerajšej bitke fanúšikov obvinila 56 osôb, FOTO + VIDEO

Zo zadržaných a zaistených osôb bolo 51 Bulharov, 41 Poliakov a 15 Holanďanov. Zranilo sa 17 osôb z táborov fanúšikov.

Zdroj: Dnes24.sk

Polícia po stredajšej bitke zahraničných futbalových fanúšikov v Bratislave obvinila 56 osôb z výtržníctva. Informuje o tom na sociálnej sieti s tým, že dokopy 106 nasadených policajtov spolu zadržalo a zaistilo 107 osôb. Policajný prezident Milan Lučanský zhodnotil, že policajti situáciu zvládli rýchlo a profesionálne.

Zadržaní

Polícia ďalej uvádza, že zo zadržaných a zaistených osôb bolo 51 Bulharov, 41 Poliakov a 15 Holanďanov. Zranilo sa podľa nej 17 osôb z táborov fanúšikov. Bulharskí fanúšikovia na Slovensko prišli na štvrtkový futbalový zápas svojho tímu v Ružomberku. Poľskí a holadnskí fanúšikovia zas chceli podľa polície narušiť stredajší zápas Slovana proti tímu z Čiernej Hory.

„Príslušníci Policajného zboru operatívne monitorujú pohyb futbalových fanúšikov pri takzvaných rizikových zápasoch. Napriek tomu, že včera došlo k náhodnému stretu dvoch táborov, policajti zasiahli rýchlo a situáciu zvládli profesionálne,“ zhodnotil zásah Lučanský.

Zranení fanúšikovia

Po stredajšej (10. 7.) hromadnej bitke futbalových fanúšikov v centre Bratislavy ošetrili v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) osem cudzincov. Žiadneho z nich však nehospitalizovali. Uviedla to hovorkyňa UNB Eva Kliská.

„Tieto osoby mali prevažne povrchové poranenia hlavy, končatín a rezné rany. Pacienti boli ošetrení a následne prepustení,“ priblížila hovorkyňa.

Priamo na mieste tiež desiatky zranených ošetrili záchranári zo šiestich sanitiek. „Polícia ohraničila nebezpečnú zónu a určila stanovisko záchranárov v bezpečnej zóne, kde policajti vynášali zranených a odovzdávali ich záchranárom,“ priblížil Jozef Minár z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR.

Záchranári podľa Minára do nemocníc v Bratislave transportovali deviatich mužov v mladom veku. Uviedol, že to boli „prevažne cudzí štátni príslušníci“ a žiadny z nich nemal ohrozené základné životné funkcie.

Správu budeme aktualizovať.

Zásah polície na Ventúrskej ulici proti vyčíňajúcim futbalovým fanúšikom
18
Galéria

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie