Aktualizované Nina Táborská Krimi

Polícia vypátrala starého otca s vnúčatami. Starký podľa všetkého s deťmi ušiel, lebo mu ich chceli vziať zo starostlivosti

Polícia zrušila pátranie po 60-ročnom Štefanovi Danisovi a jeho troch vnukoch. Muž mal deti zverené do opatery, no tento pondelok mali byť na základe rozhodnutia súdu v Malackách odovzdané do starostlivosti Krízového strediska v Bratislave. Od piatku boli nezvestní.

Ilustračný obrázok k článku Polícia vypátrala starého otca s vnúčatami. Starký podľa všetkého s deťmi ušiel, lebo mu ich chceli vziať zo starostlivosti
Zdroj: TASR

Štefan Danis dlhodobo býval so svojimi troma vnúčatami na ubytovni na Športovej ulici v Gajaroch. Že sú nezvestní, ohlásila na políciu pracovníčka z Úradu práce sociálnych vecí a rodiny Miestny úrad Malacky ešte v pondelok. Polícia po nich od tohto času intenzívne pátra, avšak zatiaľ bezvýsledne. Od uvedeného času miesto ich pohybu, či pobytu nie je známe.

Sociálni pracovníci ako i polícia sa domnievajú, že 60-ročný muž odišiel z ubytovne z dôvodu, že deti, ktoré mal zverené do opatery, mali byť od pondelku na základe rozhodnutia súdu v Malackách odovzdané do starostlivosti Krízového strediska v Bratislave.

Starý otec sa mal navyše v čase rozhodovania súdu niekoľkokrát vyjadriť, že ak mu vnúčatá odoberú z jeho starostlivosti, ublíži si.

Pátranie je vyhlásené po 12-ročnom Sebastiánovi Balážovi, 14-ročnom Kristiánovi Danisovi, ktorý používa meno Kristián Baláž, po nezvestnom 15-ročnom Jaroslavovi Balážovi a ich nezvestnom 60-ročnom starom otcovi Štefanovi Danisovi.

Aktualizácia 17,15 hod.: Polícia odvolala pátranie. „Menovaných vypátrala policajná hliadka v Dunajskej Strede,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa tatiana Kurucová.

Nezvestní
4
Galéria
Zdroj: Policajný zbor SR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM