Polícia bude prísnejšia nie len na vodičov

Policajný zbor prijal prísnejšie opatrenia v súvislosti s negatívnym vývojom na úseku bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky s tragickými následkami.

Maros Palesch

„V prípade dopravnej polície sa s okamžitou platnosťou začína používať hodnotiaci systém „naostro“, bez nastavovania. Každá dopravná nehoda bude priamo negatívne ovplyvňovať hodnotenie policajtov v dopravných hliadkach, ako aj ich nadriadených. Toto hodnotenie bude okamžite použiteľné na prijatie personálnych opatrení. Čiže nebudeme čakať štvrťrok, polroka, ale každý mesiac vrátane januára,“ povedal policajný prezident Jaroslav Spišiak.

Policajti budú vykonávať prísne kontroly dodržiavania pravidiel cestnej premávky. Zamerajú sa na dodržiavanie predpísaných rýchlostí, dodržiavanie zákazu požívania alkoholu alebo inej návykovej látky vodičmi pred, alebo počas vedenia vozidla a základných povinností vodiča. Sprísnia dohľad nad vodičmi s vodičským oprávnením nie starším ako päť rokov a tých účastníkov cestnej premávky, ktorí porušujú pravidlá cestnej premávky agresívnym a arogantným spôsobom. Počas piatkov a víkendov budú policajti naďalej kontrovať vodičov na alkohol a návykové látky v blízkosti kultúrno-spoločenských podujatí, v okolí zábavných centier, diskoték, herní a barov.

„Zapojíme maximálny počet síl a prostriedkov dopravnej polície v rátane všetkých technických prostriedkov,“ povedal prezident Policajného zboru Jaroslav Spišiak.

Zdroj: Prezídium PZ SR, Denisa Baloghová

Tento článok nie je možné komentovať.