Nina Táborská Správy

Policajti si na bratislavských vodičov posvietia aj dnes. Chystajú sa na celokrajskú dopravnú kontrolu

Dnes si na vodičov v Bratislavskom kraji opäť posvieti dopravná polícia. V rámci kontroly vás ale policajti nemusia pri porušení zákona vôbec zastaviť. Pokutu vám zašlú poštou.

Ilustračný obrázok k článku Policajti si na bratislavských vodičov posvietia aj dnes. Chystajú sa na celokrajskú dopravnú kontrolu
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

Počas dnešného popoludnia sa policajti Krajského dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave opäť zamerajú na disciplinovanosť vodičov jazdiacich na území Bratislavského kraja. S cieľom pozitívne ovplyvniť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky a viesť jej účastníkov k disciplinovanosti budú policajti osobitnú pozornosť venovať predovšetkým dodržiavaniu ustanovení zákona o cestnej premávke vodičmi motorových vozidiel s dôrazom na dodržiavanie povinností držiteľa vozidla.

„Porušenie dokumentujeme a riešime s využitím inštitútu objektívnej zodpovednosti držiteľa vozidla,“ informovala policajná hovorkyňa Karina Považanová.

V rámci kontroly policajti nemusia vodičov pri porušení zákona o cestnej premávke zastaviť a vyriešiť priamo na mieste, ale rozhodnutie o uložení pokuty zašlú poštou.

„Vodičov zároveň upozorňuje, že v záujme ochrániť čo najviac životov a viesť účastníkov cestnej premávky k disciplinova­nosti, budeme vo výkone častých osobitných kontrol na území Bratislavského kraja i naďalej pokračovať,“ dodala Považanová.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM