Správy Samospráva

Pohladenie pre oči aj dušu: Zapojte sa do originálnej súťaže a vyhrajte vlastný strom!

Bratislava doslova ihrá farbami, prechádzka po meste, v ktorom sa postupne uvoľňujú pandemické pravidlá vám prinesie radosť.

Ilustračný obrázok k článku Pohladenie pre oči aj dušu: Zapojte sa do originálnej súťaže a vyhrajte vlastný strom!
13
Galéria
Zdroj: Marek Velček

Bratislava je v týchto jarných dňoch naozaj nádherná. V centre, ale aj v okrajových častiach mesta rozkvitli krásne kvety.

Tisíce cibuľovín

V rôznych kútoch mesta aktuálne do nádherných farieb zakvitli cibuľoviny. Samosprávy ich vysadila v centre aj na sídliskách.

„Na Karloveskej a Kazanskej rozkvitá 70-tisíc cibuľovín: tulipány viacerých farieb, narcisy, modravky a aj okrasné cesnaky. Na Pražskej môžete vidieť tisíce kvitnúcich cibuľovín zasadených od minulého roka. Výsadbu sme vykonali v Petržalke, Starom Meste, Ružinove, Rači, Dúbravke, Karlovej Vsi, Novom Meste a Podunajských Biskupiciach. Časť krásnych kvetov ešte len rozkvitne, čo plní náš zámer čo najdlhšie rozkvitnutej Bratislavy. Užime si to,“ napísal na sociálnej sieti primátor Matúš Vallo.

Sakury

Okrem týchto kvetov do ružova zakvitli aj sakury. „Sakury Bratislave pristanú! Minulý rok sme vysadili mnohé aj vďaka daru od Veľvyslanectva Japonska na Slovensku. A som rád, že budú ešte dlho skrášľovať ulice Bratislavy,“ dodal primátor.

Matúš Vallo zároveň vyzýva ľudí, aby nakrútili video o svojom obľúbenom strome v meste.

„Stačí 15 sekundové video (hornou hranicou je jedna minúta), v ktorom nám strom ukážete, predstavíte,“ upresňuje samospráva Bratislavy. Pozor, uzávierka je už zajtra 27.4.!

„Hlavnou výhrou za najlepšie video je vysadenie stromu presne pre vás! Ako víťaz alebo víťazka sa zo svojej ceny budete môcť tešiť dlhé roky – vysadíme vám totiž v Bratislave veľký strom na počesť vášho veľkého víťazstva. O svojom strome získate certifikát a pred stromom bude tabuľka s nápisom podľa vášho priania. A, samozrejme, svoj strom môžete aj venovať svojim najbližším, ale aj tým vzdialenejším,“ uzatvára mesto.

🏆🌳 SÚŤAŽ: Natočte krátke video o svojom obľúbenom strome! A možno práve vám vysadíme v Bratislave strom. Ako na to?...

Posted by Bratislava - hlavné mesto SR on Friday, April 9, 2021
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM