Maros Palesch Rôzne

Podchod na Trnavskom mýte patrí magistrátu

Podchod na Trnavskom mýte v Bratislave je vo vlastníctve mesta, ktoré ho aj spravuje. " A tak jemu prináleží, aby sa oň postaral. Mestská časť Nové Mesto to nemá v kompetencii," uviedla novomestská tlačová tajomníčka Alžbeta Klesnilová.

Téma čistoty a bezpečnosti v podchode zaznela počas mestského zastupiteľstva 27. januára v súvislosti s prípravou mesta na blížiaci sa svetový hokejový šampionát v Bratislave. Otvoril ju mestský poslanec Libor Gašpierik (SDKÚ-DS). Podchod je pod jedným z dopravných uzlov v meste v širšom okolí Zimného štadióna Ondreja Nepelu, kde budú majstrovstvá.

„Hlavné mesto už desať rokov sľubuje, že nájde investora, ktorý by sa o podchod postaral, ale doteraz sa tak nestalo. Preto zatiaľ minimálnou požiadavkou Nového Mesta je, aby sa Mestská polícia postarala o bezpečnosť ľudí, ktorí tadiaľto musia prechádzať,“ priblížila Klesnilová.

Novomestský starosta Rudolf Kusý (nezávislý) v roku 2010 oslovil náčelníčku MsP Zuzanu Zajacovú so žiadosťou, aby hliadky v podchode a jeho okolí boli častejšie a aby podchod bol monitorovaný kamerami. „Má záujem o to, aby situáciu v podchode riešila aj v súčinnosti s primátorom Bratislavy,“ dodala hovorkyňa.

Náčelníčka Zajacová uviedla 27. januára, že sa pripravujú opatrenia, aby sa prekryli niektoré časti a podchod bol vyčistený. Mestská Polícia má v podchode pevné kontrolné body a situáciu tam rieši.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie