Samospráva

Počas leta sa v Karlovke obnovovali školy a škôlky

Bratislavská mestská časť Karlova Ves využila letné mesiace na rekonštrukčné práce školských budov a zariadení.

Ilustračný obrázok k článku Počas leta sa v Karlovke obnovovali školy a škôlky
Zdroj: TASR

Najväčšou rekonštrukciou prešla ZŠ Alexandra Dubčeka na Majerníkovej 62, v ktorej dal miestny úrad kompletne zrekonštruovať sociálne zariadenia na štyroch podlažiach, v celkovej hodnote 75 712 eur. „Celkovo išlo na rekonštrukčné práce škôl a škôlok takmer 200-tisíc eur,“ informoval Branislav Heldes z miestneho úradu.

Poslanci podporujú rekonštrukcie škôl

„Miestne zastupiteľstvo v rozpočte významne podporuje rekonštrukcie škôl a škôlok. Sú to investície do prostredia, v ktorom vyrastajú naše deti a je našou povinnosťou kvalitne ich zabezpečiť. Väčšinu prác sme sa snažili urobiť počas letných prázdnin, keď sú objekty prázdne a stavebné práce neobmedzujú prevádzku škôl,“ povedal zástupca starostky mestskej časti Bratislava-Karlova Ves Branislav Záhradník.

Komplexnou rekonštrukciou a zateplením prešla aj strecha Základnej školy na Karloveskej 61. Výmena bleskozvodov stála 42 959 eur, vymaľovanie celej chodby a ôsmich tried 6 850 eur. Kompletnou výmenou prejde aj PVC krytina.

„Z nevyužívaných priestorov bývalého školníckeho bytu v MŠ Majerníkova 11 sa vytvorili priestory pre novú triedu. Rekonštrukcia stála 26 665 eur. Ďalších takmer 20 škôlkarov sa môže tešiť do novej triedy v MŠ Majerníkova 60. Na úpravu bývalých tried ZŠ na MŠ, vrátane kompletnej rekonštrukcie sociálnych zariadení, sa vynaložilo 40 953 eura,“ informoval Heldes.

Čítajte aj: V Dúbravke pokračujú v opravách ciest a chodníkov

Ilustračný obrázok

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM