Správy Samospráva

Po prudkom DAŽDI je na Gagarinovej ulici vždy OBROVSKÁ mláka: Dočkáme sa riešenia?

Primátor Bratislavy M. Vallo hovorí, že zatápanie podjazdu na Gagarinovej mesto rieši.

Ilustračný obrázok k článku Po prudkom DAŽDI je na Gagarinovej ulici vždy OBROVSKÁ mláka: Dočkáme sa riešenia?
37
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Mesto Bratislava spoločne s Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou (BVS) podľa primátora Matúša Valla rieši situáciu na Gagarinovej, kde po intenzívnych zrážkach často zatápa podjazd. Naposledy sa tak stalo tento týždeň.

Čerpadlá v akcii

Kanalizačné vpusty v území pravidelne čistíme. Vytvorili sme systém, ktorý obsahuje štyri čerpadlá v dvoch šachtách, aby v prípade potreby odčerpávali vodu z týchto miest. Tieto čerpadlá sa aktivujú vždy pri zvýšenej hladine vody v kanalizácii a pri bežných zrážkach tento systém postačuje,“ uviedol na sociálnej sieti Vallo.

Mesto podľa jeho slov tiež zakúpilo dve čerpadlá a hadice na riešenie havarijných situácií, ku ktorým na tomto mieste pri prívalových dažďoch dochádza a ktoré vytláčajú vodu na povrch komunikácie. Deklaruje, že sa dispečeri podľa predpovede počasia pripravovali aj v uplynulých dňoch a čerpadlá išli naplno.

Mimoriadne zrážky

Bohužiaľ, vzhľadom na mimoriadnu intenzitu zrážok, keď podľa odhadov napršalo toľko, čo bežne počas celého mesiaca, existujúce riešenie s čerpadlami nestačilo,“ poznamenal primátor s tým, že zabezpečenie tohto územia aj pred takýmito intenzívnymi zrážkami si vyžaduje komplexnejšie riešenie.

Vyhliadky do budúcna

S BVS rokujeme, aby sme sa týmto vytápaniam komunikácie do budúcna vyhli, sú však finančne a aj časovo náročné,“ priznal Vallo. BVS zároveň spoločne s miestnym úradom preveruje možné nepovolené napojenia priľahlých novostavieb na kanalizáciu.

Intenzívne nočné dažde spôsobili v pondelok (6. 6.) ráno komplikácie na cestách v hlavnom meste. Zaplavený a neprejazdný bol aj podjazd na Gagarinovej. Dopravní policajti úsek v oboch smeroch uzatvorili a dopravu odkláňali na okolité ulice.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM