Rôzne

Plaváreň v Petržalke je dokončená. Zaplávať by ste si mohli už na jar

Prvú verejnú plaváreň v bratislavskej Petržalke, ktorá vyrástla medzi Jiráskovou a Tupolevovou ulicou, vlani v decembri dokončili a momentálne prebieha jej kolaudácia. Otvoriť ju chcú čo najskôr v jarných mesiacoch. Mestskej časti sa už začali ozývať ľudia a pýtať sa na prácu.

Ilustračný obrázok k článku Plaváreň v Petržalke je dokončená. Zaplávať by ste si mohli už na jar
Zdroj: Dnes24.sk

„Nevieme odhadnúť, ako dlho bude trvať kolaudačný proces, keďže ide o zložité bazénové technológie, sauny aj reštauračnú časť,“ povedla hovorkyňa Petržalk yMichaela Platznerová. Úradu sa už podľa jej slov ozývajú obyvatelia mestskej časti a na novú plaváreň sa pýtajú. „Tá ponúkne aj nové pracovné miesta. Veľa ľudí sa už teda zaujímalo aj o prácu, napríklad upratovačky, čašníkov či o rôzne pomocné práce,“ dodala.

Základný kameň petržalskej plavárne položili v roku 2014 začiatkom júla. Podľa vtedajších plánov ju mali kolaudovať minulý rok v apríli, projekt však zbrzdili nečakané veci v zemi. V plánoch nebola zakreslená stará kanalizácia, ktorú museli odstrániť, a prekládka vodovodu bola tiež umiestnená na inej trase, ako to vyznačili bratislavské vodárne.

Nová plaváreň má mať 25-metrový plavecký päťdráhový bazén, zážitkový a detský bazén, whirlpool pre relax v horúcej vode, saunový svet, soláriá aj možnosť malého občerstvenia. Denná kapacita plavárne bude 640 návštevníkov.

Pri objekte sa majú vybudovať štyri parkoviská s celkovou kapacitou 53 parkovacích mi­est.

Samospráva ešte stále nevie ceny vstupného, miestni poslanci by mali čoskoro schvaľovať prevádzkový poriadok plavárne. Mestská časť počíta, že Petržalčania zaplatia pri vstupnom menej.

Náklady na plaváreň predstavujú 4,2 milióna eur. Vynútené zmeny projektu, doplnenia a požiadavky technickej inšpekcie či značné vybúravanie starej nezakreslenej kanalizácie a iné mali náklady na plaváreň zvýšiť asi o 300-tisíc eur. Projekt financuje mestská časť hlavne prostredníctvom úveru, sumou pol milióna eur jej prispieva Bratislavský samosprávny kraj.

Prečítajte si tiež: OBRAZOM:Prvá petržalská plaváreň je už hotová. Nerezové bazény, sauny a aj tobogán čaká kolaudácia

Prvá petržalská plaváreň
23
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM