Jakub Haršany Správy

Pisztoryho palác žiari novotou. K úplnej obnove však ešte niečo predsa len chýba

S obnovou Pisztoryho paláca sa začalo na konci roka 2015. Dnes je palác už takmer kompletne zrekonštruovaný. Chýba už len kúsok.

Ilustračný obrázok k článku Pisztoryho palác žiari novotou. K úplnej obnove však ešte niečo predsa len chýba
8
Galéria

Momentálne je v rámci obnovy Pisztoryho paláca dokončená kompletná rekonštrukcia strechy, aj uličnej a dvorovej fasády. Rekonštrukčné práce prebiehali od decembra 2015 do konca augusta tohto roku.

Nový zabezpečovací systém

„Stavba bola protokolárne odovzdaná 22. septembra,“ informovala hovorkyňa mestskej časti Staré Mesto Nora Remiarová

V paláci pribudol elektronický zabezpečovací systém, keďže ten pôvodný chránil len časť priestorov. Nový zabezpečovací systém chráni už celý palác vrátane kamerového snímania určených priestorov. Priestory sú po novom tiež chránené proti požiaru detektormi dymu a výstražnými sirénami.

Vymenia okná a zrekonštruuje sa aj kotolňa

K úplnej obnove národnej kultúrnej pamiatky, ktorá stojí na Štefánikovej ulici, chýba ešte pár detailov. „Do ukončenia celého projektu – obnovy paláca, budeme ešte vymieňať okná, reštaurovať okenné časti a bude sa rekonštruovať kotolňa,“ prezradila o plánovaných prácach hovorkyňa Starého Mesta.

Ak bude prebiehať všetko ako má, budova Pisztoryho paláca by mala byť komplet obnovená v apríli 2017.

Palác chátral a bol nevyužívaný od roku 2005. Až v roku 2011 sa vďaka mestskej časti a občianskemu združeniu VIA CULTURA postupne začal meniť na kultúrne centrum. Dnes tu sídli Divadlo bez domova či Kino Film Europe.

Čítajte aj: Pisztoryho palác ukrýval tajomstvá – od starých premietačiek až po zakryté vzácne fresky

Obnovený Pisztoryho palác
8
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie