Rôzne

Petržalka: Na sídlisku pribudne deväťpodlažný dom so 126 bytmi

Kapacity bývania v bratislavskej mestskej časti Petržalka rozšíri ďalší bytový dom s občianskou vybavenosťou. Novostavba ponúkne záujemcom o kúpu nehnuteľnosti 126 bytov pravdepodobne v roku 2017.

Ilustračný obrázok k článku Petržalka: Na sídlisku pribudne deväťpodlažný dom so 126 bytmi
Zdroj: Dnes24.sk

Počíta s tým zámer spoločnosti Eclipse Invest, s. r. o., ktorý na svojej internetovej stránke zverejnila Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP).

„V súčasnosti je dopyt po kvalitnom bývaní v hlavnom meste Bratislava a jeho blízkom okolí stále vysoký. Veľa mladých rodín preferuje bývanie v byte s nižšou izbovosťou, zato však v modernom štýle a v blízkosti centra mesta ako zdroja pracovných príležitostí a občianskej vybavenosti,“ zdôvodňuje navrhovateľ svoj zámer.

Spoločnosť plánuje na petržalskom Muchovom námestí postaviť deväťpodlažný objekt s dvomi podzemným podlažiami, členený na dve priestorové hmoty. Dom s podlahovou plochou 12.515 štvorcových metrov (m2) bude slúžiť prevažne na bývanie, pričom by mal zahŕňať 100 jednoizbových a 26 dvojizbových bytov. Jeho súčasťou má byť tiež osem obchodných priestorov. V podzemných garážach bude k dispozícii 177 parkovacích miest a ďalších 10 na teréne.

„Pozemok je situovaný v blízkej dostupnosti zastávok mestskej hromadnej dopravy a nákupného strediska, ponúka napojenie na centrum mesta ako pre peších, tak aj pre automobilovú dopravu. Vhodné napojenie na diaľnicu D1 takisto zvyšuje hodnotu navrhovaného objektu,“ opisuje investor.

Celkové náklady na výstavbu odhaduje na 10 miliónov eur. Stavebné práce by sa mali začať v júni 2015 a bytový dom by mohol byť sprevádzkovaný v roku 2017.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM