Pálfiovský kaštieľ v Malackách otvorí sezónu prvého mája

Vstup na prehliadky do kaštieľa bude počas podujatia Prvomájové Malacky zdarma! Po prehliadke odporúčame prejsť sa jarným zámockým parkom.

Pálfiovský kaštieľ otvorí svoje brány už prvého mája, a to počas Prvomájových Malaciek, kedy sa obyvatelia i návštevníci mesta stretnú v Zámockom parku pri bohatom kultúrnom programe a skvelom občerstvení.

Sezóna začína!

Pripravené budú prehliadky so sprievodcami, počas ktorých spoznáte históriu mesta a okolia. Nebudú chýbať zaujímavosti v interiéri kaštieľa a na novej výstave Mestského centra kultúry – Múzea Michala Tillnera a Štátneho archívu v Bratislave sa bližšie zoznámite s Pálffyovcami a ich osudmi v spojitosti s prevratným rokom 1918.

Prvá prehliadka sa začína o 10:00 hod. a pokračovať budú každú polhodinu až do 16:30 hod. Vstup na prehliadky počas podujatia je zdarma. Tí, ktorí to nestihnú počas Prvomájových Malaciek, môžu kaštieľ navštíviť počas celej sezóny, ktorá potrvá do konca septembra.

Otváracie hodiny máj – september

streda – piatok 10:00 – 12:00 hod., 14:00 – 17:00 hod.

sobota – nedeľa 14:00 – 18:00 hod.

Vstupné na prehliadku kaštieľa s výkladom: dospelí – 2 eurá, deti od 6 rokov, študenti, dôchodcovia, ZŤP – 1 euro.

Malacký kaštieľ

Pálfiovský rodový kaštieľ bol vznešeným sídlom urodzeného rodu, františkánskym internátom, socialistickou nemocnicou, vojenským skladom i príbytkom pre bezdomovcov.

Pôvodnými majiteľmi kaštieľa bol zemepanský rod Pálfi. Posledným zemepánom bol Mikuláš XIII. Pálfi, ktorý sa narodil v roku 1861 v Malackách a zomrel v roku 1935 v Marcheggu. Od roku 2007 patrí mestu Malacky, ktoré ho postupne rekonštruuje a sprístupňuje verejnosti. Za to už získalo aj ocenenie Ministerstva kultúry SR.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk