Alexandra Húsková Rôzne

Oslávte Deň matiek na akcii "Míľa pre mamu". Program prebieha súčasne až v 57 mestách

Únia materských centier už po dvanástykrát organizuje najväčšiu oslavu Dňa matiek - podujatie Míľa pre mamu v mestách po celom Slovensku. Program začína v sobotu 9. mája popoludní v 57 mestách na Slovensku. Prejdite symbolickú míľu v spoločnom pochode a vzdajte tak úctu všetkým mamám.

Ilustračný obrázok k článku Oslávte Deň matiek na akcii "Míľa pre mamu". Program prebieha súčasne až v 57 mestách
Zdroj: TASR

Záštitu nad týmto ročníkom prevzal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska.

Miľa pre mamu sa uskutoční v sobotu 9. mája popoludní v predvečer Dňa matiek, ktorý sa slávi v druhú májovú nedeľu. Program sa uskutoční od 14.30 h v 57 mestách na Slovensku. Hlavnou myšlienkou kampane Míľa pre mamu je vzdať úctu všetkým mamám.

Tisíce ľudí v jeden deň poďakujú svojej mame tým, že v rovnakom čase a na mnohých miestach Slovenska i v zahraničí prejdú jednu symbolickú míľu (1609 metrov) peši, na bicykli, kolobežke, v detskom kočíku či na pleciach svojich rodičov, alebo aj na invalidnom vozíku.

Dobrovoľníčky z Únie materských centier spolu s materskými a rodinnými centrami pripravili na 9. mája zábavné a kultúrne podujatia pre rodiny a iných záujemcov. Tento ročník Míle pre mamu je zameraný aj na pripomenutie dôležitosti vychovávať deti v mieri. I preto je mottom tohtoročných podujatí „Priložme ruku k mieru“.

V rámci sprievodného programu vystúpia divadlá, hudobné a tanečné skupiny, folklórne súbory, ako aj mnohí známi umelci.

V Bratislave bude Míľa na Štrkovci

V Bratislave sa podujatie Míľa pre mamu uskutoční 9. mája v Areáli hier Radosť pri Štrkoveckom jazere od 14.30 do 18.00 h. Návštevníci sa tu môžu tešiť na vystúpenie Partičky, divadielok Svetielko a Makile, či kapely Log in Progres.

Účinkovať bude aj speváčka Svetlana, kapela Janais, folklórne a tanečné skupiny.

Aj tento rok organizátorky Míle pre mamu nakrútili poďakovanie všetkým matkám za účasti viacerých známych osobností – Lukáš Latinák, Petra Polnišová, Robo Papp, Robo Jakab či Zuzana Vačková. Okrem miest na Slovensku pripravujú Míľu pre mamu aj mestá v Česku, Írsku, Srbsku a Veľkej Británii.

V roku 2014 bolo na podujatí Míľa pre mamu 27.543 registro­vaných účastníkov, ale prítomní boli aj mnohí nezaregistrovaní záujemcovia.

Ďakujem že si mama

Súčasťou podujatia je aj celoslovenská zbierka „Ďakujem, že si mama“. Záujemcovia sa do nej môžu zapojiť kúpou usmievavého slniečka za 1 euro a podporiť tak činnosť materských a rodinných centier na celom Slovensku. Slniečko je možné zakúpiť si aj priamo v materskom alebo rodinnom centre.

Verejnoprávny účel, na ktorý sa zbierka koná, je podpora sociálnej a dobrovoľníckej práce v materských a rodinných centrách, ktoré sa venujú rodinám, najmä matkám na materskej dovolenke. Za vyzbierané peniaze centrá môžu nakúpiť hračky, športové vybavenie, knihy, materiál na tvorivé dielne a vzdelávacie kurzy, ale aj zaplatiť nájom a energie.

Pozrite si video ku Dňu Matiek : TU

Viac o činnosti materských centier si prečítajte tu: Kristína Farkašová vedie svoje deti k zvedavosti a trpezlivosti

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM