Alexandra Húsková Rôzne

Kristína Farkašová vedie svoje deti k zvedavosti a trpezlivosti

Rodinné centrum Klbko sa v súťaži o 1000€ umiestnilo na prvom mieste v Bratislave. Na odovzdanie šeku prišla aj Kristína Farkašová ako ambasádorka projektu a prezradila nám, ako sa hrajú jej dvojičky.

Ilustračný obrázok k článku Kristína Farkašová vedie svoje deti k zvedavosti a trpezlivosti
Zdroj: Dnes24.sk

Projekt „Každým nákupom pomáhate“ podporil materské a rodinné centrá po celom Slovensku. Do projektu sa zapojilo približne 50 centier z celého Slovenska. Súťaž sprostredkovala Únia materských centier s komerčným partnerom a prebiehala od januára do konca marca.

Dokopy desať centier s najvyšším počtom hlasov získalo finančnú odmenu vo výške 1000€ na nákup materiálu na rozvoj detského intelektu a zručností.

V Bratislave sa na prvom mieste umiestnilo RC Klbko z Karlovej Vsi. Katarína Greškovičová, štatutárna zástupkyňa RC Klbko sa pre Bratislava24.sk vyjadrila: „V našom centre sa zapojilo približne 30 mamičiek, veľmi sa z výhry tešíme a z odmeny plánujeme zriadiť v Klbku Montessori dielničky pre deti.“

Ambasádorka projektu Kristína Farkašová odovzdala mamičkám v centre symbolický šek. „Je dôležité, aby boli deti vedené k zvedavosti. S našimi deťmi sme tiež navštevovali Montessori dielničky, čo pomohlo rozvíjať aj ich trpezlivosť. Stretávanie sa detí v skupinách je užitočné najmä preto, aby si zvykli na iné deti a naučili sa s nimi spolupracovať. V centrách sú aj nové hračky, ktoré sú pre deti zaujímavé,“ povedala Kristína Farkašová.

Na otázku ako spolu vychádzajú jej dve dcéry, odpovedala : „Moje dvojičky sa najčastejšie hrajú napríklad na „Stavme sa že ti to nepožičiam“, ale teraz začali spolu tancovať, čo je veľmi dojímavé.“

Čo je to rodinné centrum?

Rodinné centrum Klbko je občianske združenie, ktoré funguje v Karlovej Vsi od roku 2002. Je súčasťou Únie materských centier, ktorá združuje Primárne vytvára priestor pre mamičky na materskej a rodičovskej dovolenke a pre deti od narodenia, do približne šiestich rokov. O celú prevádzku centra sa starajú mamičky ako dobrovoľníčky.

Pripravujú program, organizujú prednášky, burzy a zapájajú sa aj do aktivít mestskej časti. Venujú sa aj rôznym zbierkam a komunitnej pomoci. Cez úspešné projekty revitalizujú ihriská v blízkosti rodinného centra. Dvere centra sú otvorené aj pre deti so zdravotným znevýhodnením.

Míľa pre mamu

Najbližšie sa mamičky z Klbka zúčastnia 9.mája podujatia „Míľa pre mamu“. Ide o celoslovenskú akciu pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku pri príležitosti Dňa matiek, do ktorej sa zapájajú materské a rodinné centrá z 52 miest Slovenska. V tomto roku sa pripojili aj mestá v Anglicku, Česku, Írsku a Srbsku.

Organizátorom podujatia je Únia materských centier. Na akcii, počas sprievodného programu a súťaží, prezentujú centrá svoje aktivity a výrobky z tvorivých dielní. Tradičným pochodom, kde symbolicky zúčastnení prejdú jednu míľu, vyjadria poctu mamám. V minulom roku sa na pochode v jednotlivých mestách zaregistrovalo viac ako 27 tisíc ľudí.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM