Rôzne

Oprava cesty medzi Sencom, Viničným a Pezinkom je v poslednej fáze

Poslednou úpravou spojenou s revitalizáciou úseku bude osadenie trvalého dopravného značenia.

Ilustračný obrázok k článku Oprava cesty medzi Sencom, Viničným a Pezinkom je v poslednej fáze
Zdroj: TASR

Rekonštrukcia cesty II. triedy medzi Sencom, Viničným a Pezinkom je v poslednej, šiestej fáze. Práce sa týkajú úseku mimoúrovňovej križovatky v katastrálnom území Pezinka. Dokončené majú byť do nedele (5. mája).

Práce na etapy

„Robíme všetko pre to, aby bola cesta opravená, vynovená v stanovenom termíne a prispela ku kvalitnejšej doprave. V tejto finálnej fáze opravujeme križovatku ciest na konci Pezinka, na odbočke na Pezinskú babu,“ priblížil predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba.

Práce na poslednej etape sa začali 24. apríla a potrvajú do spomínaného 5. mája. Súvisia s obnovou povrchu vozovky, pričom sú rozdelené na viacero samostatných etáp. Dôvodom je zachovanie prejazdnosti vo všetkých smeroch mimoúrovňovej križovatky. Poslednou úpravou spojenou s revitalizáciou predmetného úseku bude osadenie trvalého dopravného značenia.

Buďte opatrní!

„Súčasťou bude zriadenie dočasnej svetelnej signalizácie v mieste čerpacej stanice Slovnaft v úseku diaľnice D1 – mesto Senec, so zvýšením plynulosti dopravy a zachovania bezpečnosti na predmetnom úseku,“ podotkol kraj. Vodičov preto prosí o rešpektovanie dopravného značenia, ohľaduplnosť a zvýšenú opatrnosť.

S rekonštrukciou cesty sa začalo vlani v septembri.

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM