Tomáš Stupavský Rôzne

Ochutnajte mladé vínko v historickom prostredí bratislavských hradieb

Na sobotu sa môžu tešiť aj milovníci dobrého vínka. Od 13:00 sa totiž koná festival mladých vín na Mestských hradbách. Návštevníci majú možnosť ochutnať dobré vínko, zistiť niečo o nových vinároch, či zapojiť sa do súťaži "Najlepšie mladé víno na hradbách".

Ilustračný obrázok k článku Ochutnajte mladé vínko v historickom prostredí bratislavských hradieb
Zdroj: Dnes24.sk

Mestské hradby sú unikátnym priestorom v Bratislave. Ide o ulicu vedúcu od Dómu sv. Martina po prechod cez mostík ponad Staromestkú až na Židovskú ulicu. V Júny tohto roku sa podarilo vďaka spolupráci Magistrátu, Bratislava tourist board a Bratislavského Okrášľovacieho spolku tento priestor znovu otvoriť pre verejnosť a postupne ho oživovať podujatiami rôzneho druhu.

„Naše podujatie sa dá označiť za takú malú oslavu mladých vín a prezentáciu rodinných vinárstiev z Bratislavského regiónu. Naším cieľom je prilákať verejnosť do tejto historickej časti mesta a zároveň ponúknuť im možnosť ochutnať kvalitné mladé víno z roku 2014,“ informoval organizátor podujatia Michal Bažalík.

Okrem stánkov s vínom a iným občerstvením sú pre návštevníkov pripravené rôzne koncerty, ktoré pridajú miestu príjemnú atmosféru.

Ako nám ďalej povedal Michal Bažalík, akcia má aj charitatívny účel. „Vstupné na festival je dobrovoľné, ale ak sa niekto rozhodne symbolicky prispieť, výťažok pôjde na obnovu Bratislavských mestských hradieb.“

Vinárske stánky môžete navštíviť až do 22:00, kedy sa podujatie končí.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM