han Rôzne

OBROVSKÝ smútok v Bratislave: Do neba odišla jedna z IKÔN zoologickej záhrady

V bratislavskej zoologickej záhrade v pondelok zomrela biela tigrica Shilang. Podstúpila eutanáziu. Mala takmer 18 rokov a dlhší čas trpela bolesťami.

Ilustračný obrázok k článku OBROVSKÝ smútok v Bratislave: Do neba odišla jedna z IKÔN zoologickej záhrady
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Patrila k ikonickým zvieratám záhrady. TASR o tom informovala hovorkyňa zoo Slavomíra Šindelářová.

Zviera dlhší čas trpelo bolesťami, na ktoré nestačili ani silné lieky. „Jeho zdravotný stav intenzívne sledovali veterinári, ktorí rozhodli, že eutanázia je nevyhnutná,“ uviedli z bratislavskej zo­o.

Aké mala choroby?

Tigrica mala ochorenie obličiek a tiež artrózu, ktorá jej stále viac komplikovala pohyb. Napriek liečbe sa jej stav nezlepšoval. „Posledné dva týždne sme pozorovali, že sa jej stav zhoršil. Každým dňom chradla viac a viac,“ dodala chovateľka.

Shilang sa narodila v roku 2005 vo francúzskej Zoo Cerza – Lisieux. Do Bratislavy prišla ako ročné mláďa. Na svet za svoj život priviedla desať mláďat, ktoré putovali do ďalších zoologických záhrad.

Zoo Bratislava viac neplánuje chovať biele tigre. Argumentuje tým, že ich chov ukončujú mnohé zoologické záhrady, keďže táto šelma nie je pôvodné zviera. Genetická informácia bieleho tigra, ako podotkla, bola umelo vyšľachtená pre potešenie ľudí.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM