Rôzne Správy

OBRAZOM: Vianočný bazár chalaňov. Vydražte si suveníry od slovenských športovcov

Známi slovenskí herci Lukáš Latinák, Marián Miezga a Róbert Jakab počas víkendu predávajú vyzbierané veci, ktoré im v piatok venovali dobrí ľudia.

Ilustračný obrázok k článku OBRAZOM: Vianočný bazár chalaňov. Vydražte si suveníry od slovenských športovcov
8
Galéria
Zdroj: TASR

Bratislavský V-klub na Námestí SNP je od piatka 9. decembra dejiskom štvordňovej charitatívnej akcie Vianočný bazár chalaňov. Známi slovenskí herci Lukáš Latinák, Marián Miezga a Róbert Jakab počas víkendu predávajú vyzbierané veci, ktoré im v piatok venovali dobrí ľudia. Akcia, ktorá má srdce, pokračuje aj zajtra.

Peniaze na dobrú vec

Výťažok z predaja poputuje na podporu vybraných charitatívnych projektov. Okrem širokého sortimentu darov od verejnosti – od drobných predmetov, cez lyže, lyžiarske topánky, snoubordovú obuv až po ski poukážky, wellness poukazy, knihy, CD albumy či filmy na DVD, sa však v rámci už 7. ročníka bazára dajú kúpiť formou dražby aj suveníry od slovenských športovcov.

Vďaka charitatívnej dražbe si nového majiteľa nájde pádlo a prilba z olympiády v Riu od olympijských víťazov Ladislava a Petra Škantárovcov. Majster sveta a olympijský víťaz v rýchlej chôdzi na 50 kilometrov Matej Tóth venoval svoje tričko s podpisom. Vydražiť sa dá aj hokejový dres Black Hawks od Mariána Hossu či darček od tenistky Dominiky Cibulkovej. Dražba sa koná do 12. decembra na www.aukcie.sk.

Zdroj: TASR

Tuzex ponúka aj lístky do kina

Tuzex Vianočného bazára chalaňov v priestoroch V-klubu ponúka aj lístky na divadelné predstavenia. Vstupenky darovalo domovské divadlo chalaňov Astorka Korzo'90 a balíčky s umením i divadlo Teatro Tatro. Každý obsahuje knihu a vstupenky na ktorékoľvek predstavenie tohto divadla počas leta 2017.

Športovci si na bazári nájdu značkové mikiny, súpravy, lopty a tašky. Nezabudli ani na milovníkov výtvarného umenia. V sekcii gastro sa potešia priaznivci vína, nechýba nakladaný hermelín a povestné Miezgacinky – palacinky z dielne Maja Miezgu.

Pestrý vianočný žúr

Charitatívna akcia vyvrcholí v pondelok 12. decembra Vianočným žúrom chalaňov v Starej Tržnici o 18.30 hod. Na veľkej koncertnej párty vystúpia známe skupiny, speváci, herci a iné osobnosti, ktoré budú hrať a spievať naživo bez nároku na honorár. Medzi pozvanými sú aj umelci z Česka, účasť prisľúbili Vojtěch Dyk a David Koller.

Slovenské kapely budú reprezentovať Billy Barman, Polemic, Horkýže Slíže. Predstaví sa aj zaujímavá kombinácia Katarzia + Martin Valihora + Marek Minárik, Beáta Dubasová. Orchester Big Band Tona Popoviča bude sprevádzať viacerých spevákov či hercov. Večerom budú sprevádzať Lukáš Latinák, Marián Miezga a Róbert Jakab.

Cieľom Vianočného bazára chalaňov je finančne a zážitkovo podporiť štyri vybrané projekty. Tento rok sa vyzbierané peniaze rozdelia medzi občianske združenia Svetielko, Equity, Spoločnosť na pomoc osobám s autizmom – Levoča a projekt občianskeho združenia Wellgiving – dakujeme.sk.

Informácie o podujatí a projektoch, ktoré chalani podporia, sú na www.vianocnybazarchalanov.sk.

Vianočný bazár chalaňov 2016
8
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM