Alexandra Húsková Rôzne

OBRAZOM: Pozrite si zimné radovánky Bratislavčanov na unikátnych retro záberoch

Zimy v minulom storočí boli tuhé a bohaté na snehovú nádielku. Dnes už lyžiarov za panelákom tak často nevidíme a rovnako tak ľadové plochy na sídlisku. Pozrite sa na unikátne zimné zábery zo sídlisk, Kamzíka, či Koliby - niektoré sú staré aj viac ako 50. rokov.

Ilustračný obrázok k článku OBRAZOM: Pozrite si zimné radovánky Bratislavčanov na unikátnych retro záberoch
Zdroj: TASR

„Deti v hlavnom meste Slovenska v Bratislave nemajú toľko možností k pestovaniu lyžiarskeho športu ako ich vrstovníci v podhorských a horských oblastiach. Napriek tomu využívajú to, čo majú k dispozícii. Prvé kroky začínajúcich malých lyžiarov vedú na kopčeky na sídliskách, ktorú sú síce kratučké a plytké, ale pre začiatky postačujúce,“ uvádza popisok k fotografii detských lyžiarov medzi panelákmi.

Ako si vy pamätáte na zimy v minulom storočí? Pozrite si snehové kalamity v Bratislave : OBRAZOM: Zima v meste v minulom storočí: Bratislavu kedysi potrápili poriadne kalamity + VIDEO

Korčuľovanie patrilo medzi obľúbené športy. V našej fotogalérii nájdete zábery zo zimného štadióna z októbra roku 1955, kedy bol štadión už zrána zaplnený. Mnohí si môžeme pri fotografiách zaspomínať na korčuľovanie na plochách medzi panelákmi, či jazerách.

Obľúbeným miestom Bratislavčanov bola a isto aj zostane Koliba. Na záberoch môžete vidieť aj preplnenú lúku na Kolibe, kde prvý sneh, ktorý napadol v januári roku 1960 prilákal tisícky „malých i dospelých občanov, ktorí sa nevedeli nasýtiť radosti z prvého bieleho poprašku. Najživšie bolo na Kráľovej lúke v Lesnom parku na Kamzíku, kde plným dúškom užívali biele opojenie sánkari i lyžiari,“ uvádzajú vtedajšie popisy fotografií.

Prečítajte si aj:

Nadšenci z M_P_ BA nezaháľajú ani cez zimu! Zaujíma vás, čo sa nachádza za otvormi v múre na Pražskej?

V bratislavskom lesoparku sú nové detské ihriská

Zdroj: Dnes24.sk/Tasr

Zimné radovánky v Bratislave na unikátnych retro fotkách
16
Galéria

Rýchle správy

Najčítanejšie