Rôzne

OBRAZOM: Petržalku oživí ďalší zelený park. Otvorili ho na Bosákovej

Príjemne upravených plôch medzi panelákmi je v mestskej časti čoraz viac. Po nedávno otvorenej oddychovej zóne na Mamateyovej, vznikol park aj o kúsok ďalej.

Ilustračný obrázok k článku OBRAZOM: Petržalku oživí ďalší zelený park. Otvorili ho na Bosákovej
13
Galéria
Foto: Katarína Winklerová / Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Medzi Starým mostom a poliklinikou na Šustekovej ulici už dávnejšie vyrástli nové bytové domy. Okrem zaujímavej architektúry sa môžu pochváliť aj pekne upraveným okolím a najnovšie tiež parkom, ktorý na Bosákovej ulici otvorili práve dnes.

Detské ihrisko aj fontána

Za parčíkom, rovnako ako aj za realizáciou okolitých domov, stojí projektovo-inžiniersky ateliér VODOTIKA, a. s. Pozemok, na ktorom nový park stojí, si firma prenajala od mesta. Keď sa im podarilo získať stavebné povolenia, už nič nestálo v ceste postupnému vytvoreniu moderného oddychového priestoru.

Park, ktorý sa rozprestiera na takmer 5 800 metroch štvorcových, pripravovali už od mája 2016. Skolaudovali ho však iba nedávno – v októbri 2017 a tak, hoci bol hotový už v lete, verejnosť ho zatiaľ využívať nemohla.

V novom parku, ktorý vidieť aj z hlavnej cesty, nájdete okrem zelene – kríkov, stromov a kvetov aj detské ihrisko a viacero lavičiek na príjemné posedenie. Vodný prvok tvorí fontána so zaujímavým technickým súsoším, príjemným doplnením je aj jazierko obklopené kvetmi. Tieň v horúcich letných dňoch poskytne až 17 druhov listnatých aj ihličnatých stromov.

Park Bosákova, Petržalka
13
Galéria
Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM