KAW Správy Samospráva

Obľúbená prechádzková trasa v Bratislave je VYSVIETENÁ: Niektorí však majú obavy o prírodu

Po spustení prvej etapy sa objavili početné hlasy Petržalčanov, ktorí sa obávali o vplyv svetiel na faunu a flóru okolo ramena. Primátor má odpoveď aj pre nich.

Ilustračný obrázok k článku Obľúbená prechádzková trasa v Bratislave je VYSVIETENÁ: Niektorí však majú obavy o prírodu
Zdroj: Facebook.com/Matúš Vallo má rád Bratislavu

Už niekoľko dní uplynulo odvtedy, čo sa rozsvietila prvá časť promenády pri Chorvátskom ramene v Petržalke. Teraz nasleduje ďalší úsek – až po Pajštúnsku ulicu.

Osvetlenie až k Antolskej

Pred dvoma týždňami sme rozsvietili úplne prvý úsek od Bosákovej po Jungmannovu, týždeň na to už po Hálovu a od minulého týždňa je promenáda osvetlená až po Pajštúnsku. A svetlá inštalujeme popri tomto obľúbenom chodníku ešte ďalej,“ pochválil sa na sociálnej sieti primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Už čoskoro sa spustí osvetlenie všetkých 210 nových svietidiel na takmer šesť kilometrovom úseku – od Bosákovej až po Antolskú.

„Som veľmi rád, že tento skvelý priestor v našom meste sa tak vďaka osvetleniu stáva funkčnejším a konečne ho budeme môcť bezpečne a naplno využívať aj po zotmení. Prechádzky, beh, alebo jednoducho cesta z práce tak sú už teraz bezpečnejšie aj po Večerníčku,“ okomentoval osvetlenie Vallo.

Po spustení prvej etapy sa na sociálnej sieti objavili početné hlasy Petržalčanov, ktorí sa obávali o vplyv svetiel na faunu a flóru okolo ramena. Primátor má odpoveď aj pre nich.

„Tým, že ide o prírodné prostredie, inštalujeme tu svietidlá s teplejším svetlom a mäkkým jasom 2200K, ktoré je šetrnejšie k okolitému prostrediu. Svietidlá zároveň majú krivku svietivosti prispôsobenú tak, aby účinne svietili tam, kde majú – teda na chodník a aby zároveň zbytočne nesvietili do okolia,“ píše primátor.

Lávky cez rameno

Hlavné mesto okrem osvetlenia plánuje vybudovať aj lávky cez rameno, ktoré budú nadväzovať na nové zastávky predĺženej električkovej trate. Výsledky architektonickej súťaže sú už známe, aktuálne sa pracuje na projektovej dokumentácii. Bratislava24 o tom informovala TU.

Lávky budú bezbariérové s vhodným sklonom pre vozíčkarov.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

✨ Rozsvietili sme ďalší úsek promenády pri Chorvátskom ramene - svieti až po Pajštúnsku! Pred dvoma týždňami sme...

Posted by Matúš Vallo má rád Bratislavu on Monday, October 17, 2022
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM