han Iné športy Šport

OBĽÚBENÁ plaváreň sa bude rekonštruovať: Zhltne to takmer MILIÓN eur!

Hlavné mesto SR Bratislava môže pri rekonštrukcii plavárne Pasienky rátať aj s takmer miliónom eur, ktoré vo forme dotácie na renováciu športoviska poskytne Fond na podporu športu (FNPŠ).

Ilustračný obrázok k článku OBĽÚBENÁ plaváreň sa bude rekonštruovať: Zhltne to takmer MILIÓN eur!
Zdroj: Facebook.com/Richard Vrablec

„Správa rada fondu schválila príspevok vo výške 981.015 eur,“ informoval FNPŠ na svojom webe.

Predseda správnej rady Ladislav Križan pripomenul, že v roku 2024 plaváreň oslávi 50 rokov prevádzky. „Pevne dúfam, že pri jubileu privíta návštevníkov v novom šate. A to aj vďaka príspevku FNPŠ, pri spolufinancovaní mesta v sume ďalších 1,4 milióna eur,“ uviedol Križan.

Niekoľko mesiacov

Za dôležitú a pozitívnu onačil pokračujúcu snahu o modernizáciu centra plaveckých športov. „Je výborné, že po nadobudnutí pozemkov pod plavárňou v hodnote viac ako dvoch miliónov eur, ktoré získalo hlavné mesto zámenou od štátu, a rekonštrukcii vonkajšej kanalizácie i modernizácii sociálnych zariadení a šatní žien prichádza ďalšia nevyhnutná fáza,“ zdôraznil šéf FNPŠ.

Upozornil, že popri výmene protiprúdových výmenníkov, ktoré zabezpečia efektívnejšie využitie energií nutných na prevádzku bazéna, je kľúčová výmena pôvodnej bazénovej technológie zo 70. rokov.

„Rovnako je extrémne dôležitá výmena podhľadov, ako aj rekonštrukčné a modernizačné práce spojené s úplnou odstávkou, ktorá bude trvať niekoľko mesiacov,“ dodal.

Mesto Bratislava získalo plaváreň Pasienky v roku 1999 od Slovenského združenia telesnej kultúry (SZTK). Je to jeden z mála 50-metrových bazénov na území Slovenskej republiky, zároveň jediný v hlavnom meste.

Od pondelka 12. júna je z dôvodu rekonštrukcie plaváreň zatvorená.

Viac ČLÁNKOV z Bratislavy:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM