Rôzne

Novými vicestarostami v Novom Meste sú S. Winkler a P. Vaškovič

Nových vicestarostov do funkcií s platnosťou od pondelka (4. 2.) vymenoval novomestský starosta Rudolf Kusý.

Ilustračný obrázok k článku Novými vicestarostami v Novom Meste sú S. Winkler a P. Vaškovič
Zdroj: Bratislava - Nové Mesto

Nové Mesto má na aktuálne štvorročné volebné obdobie nových vicestarostov. Stali sa nimi doterajší zástupca starostu Stanislav Winkler (nezávislý), ktorý je poslancom už tretie volebné obdobie a Peter Vaškovič (nezávislý), ktorý zastáva post miestneho poslanca už druhé volebné obdobie.

Do funkcií ich s platnosťou od pondelka (4. 2.) vymenoval novomestský starosta Rudolf Kusý (nezávislý).

Noví vicestarostovia

Vicestarosta Vaškovič má v gescii oblasť územného plánovania, ako aj plánovania rozvoja dopravy a infraštruktúry. Zasadiť sa chce o to, aby aj stavebná činnosť prispievala k skvalitňovaniu životného a obytného prostredia. „Chcem prispieť k vytvoreniu koncepcie, zásad a pravidiel urbanistického a architektonického rozvoja mestskej časti ako súčasti Bratislavy, ale zároveň identickej časti mesta, kde sa bude dobre žiť, bývať, pracovať a tráviť voľný čas,“ avizoval svoju víziu Vaškovič.

Staronový zástupca starostu Winkler bude mať na starosti oblasť životného prostredia, verejného poriadku a parkovacej politiky. „Chcem sa zamerať na pretváranie Nového Mesta na modernú mestskú časť. Bez výrubov lesa a zmien viníc na stavebné pozemky,“ poznamenal Winkler. Podieľať sa chce zároveň na riešení politiky parkovania, ktorá bude zvýhodňovať rezidentov.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM