Tomáš Stupavský Rôzne

Novú podobu Steinu postupne odhaľujú. V centre Bratislavy pribudne 408 bytov

Areál bývalého pivovaru Stein sa už onedlho začne premieňať na rozsiahlu multifunkčnú zónu. Developerská skupina YIT pomaly zverejňuje nové informácie o celom projekte.

Ilustračný obrázok k článku Novú podobu Steinu postupne odhaľujú. V centre Bratislavy pribudne 408 bytov
Zdroj: Dnes24.sk

Rezidenčný projekt, ktorý vyrastie na okraji centra Bratislavy, postupne odhaľujú. Ako uvádza portál trend.sk fínsky developer YIT spustil novú webstránku, kde sú uvedené nové informácie. V multifunkčnej zóne sa počíta so 408 bytmi, 27 nebytovými priestormi, 585 parkovacími miestami a približne tretinou zelenej plochy.

Okrem toho na rohu Legionárskej a Blumentálskej ulice má vzniknúť ďalšia administratívna časť. Súčasťou nových objektov bude aj historická spilka, ktorú sa rozhodol developer po dohode s krajským pamiatkovým úradom zachovať.

Nový Stein navrhol architekt Ivan Kubík. „Riešenie projektu sa nesnaží o žiadnu exhibíciu. Oživený Stein premyslene vstupuje do vzťahu s okolitou zástavbou, stáva sa organickou súčasťou okolia a vyvoláva dojem, akoby tam bol odjakživa,“ uvádza na oficiálnej stránke Ivan Kubík.

Prečítajte si tiež: FOTO: Pivovar Stein definitívne zmizol z povrchu zemského

Presný termín začatia výstavby zatiaľ nie je známy, údajne všetko závisí od získania stavebného povolenia. Developer dúfa, že ho dostanú už túto jeseň. Hneď na to by sa mal spustiť aj predaj bytov. Koľko budú nové nehnuteľnosti stáť zatiaľ spoločnosť nezverejnila.

Bytový komplex získal začiatkom tohto roka územné rozhodnutia. Spoločnosť aktuálne dokončuje búracie práce. Výstavba by sa mala realizovať v niekoľkých etapách.

Prečítajte si tiež: Nový Stein má prvú zelenú. Developer získal územné rozhodnutie

Zdroj foto: YIT

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM